koodakan-children

 

بعضی از کودکان دارای یکسری عادات و اخلاق بد هستند که شما به عنوان والدین آن ها باید به اصلاحشان بپردازید. حتما برای شما سوال پیش می آید چگونه اصلاح کنیم و بهترین واکنش چیست؟ از جمله عادت های بد بچه ها که می خواهیم به شما آموزش بدهیم که چه رفتاری بهتر است و چه برخوردی باید انجام دهید عبارتست از: بهانه گیری و بد اخلاقی، دعوا کردن، بی احترامی به بزرگترها، حاضرجوابی کودکان و همچنین بد اخلاقی و بهانه گیری که در ادامه هر یک را توضیح می دهیم.

 

بهانه گیری و بدخلقی

بعضی کودکان وقتی چیزی می خواهند و والدین از دادن آن به کودک سرباز می زنند، عصبانی شده و شروع به فریاد زدن، گریه و بهانه گیری می کنند. شاید زیاد مهم به نظر نرسد اما این بهانه گیری ها گاهی به کابوسی برای شما تبدیل می شوند. والدین باید بتوانند از چنین وضعیت عبور کنند. یادتان باشد که سر کودکتان فریاد نزنید. فقط برای یک مدت کوتاه با او صحبت نکرده و هیچوقت هم به خواسته های غیر معقول آنها توجه نکنید.

 

دعوا کردن

پرخاشگری در کودکان نشانه خوبی نیست. کودکان معمولا بیرون از خانه و در مدرسه که والدین در کنارشان نیستند دعوا می کنند. اما کودکان پرخاشگر کسانی هستند که خواستار جلب توجه دائمی می باشند. وقتی از طرف مدرسه یا والدین دیگر به شما شکایت می کنند که فرزندتان پرخاشگر است، پس خیلی مهم است که دلیل این پرخاش ها را بدانید. فرزندتان را کتک نزنید. با او صحبت کرده و موقعیتی که دارد را تحلیل کنید. اگر فرزندتان فیلم یا کارتونهای خشن می بیند، پس جلوی او را بگیرید. فرزندتان را درگیر فعالیت های مفیدی کنید که در تخلیه احساساتش موثر باشد.

 

بی احترامی به بزرگتر ها

بدرفتاری با پدر بزرگ و مادر بزرگ و پرستار نشانه خوبی نیست. بچه ها معمولا این رفتار را از کسی یاد میگیرند که در اطرافش باشد (مثل والدین یا خواهر و برادر بزرگترش). برای او الگوی خوبی بوده و وقتی که کنار کودکتان هستید مودب باشید. با این روش او عادات خوب را از پدر و مادرش یاد می گیرد.

 

حاضرجوابی

بچه ها وقتی بزرگتر می شوند بیشتر بحث می کنند، و وقتی به نوجوانی برسند ذهنشان رشد می کند. حاضر جوابی می تواند به عادتی همیشگی تبدیل شود. پدر و مادرها باید این مشکل را از بچگی حل کنند چون ممکن است فرزندشان در آینده بی ادب و نافرمان شود.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.