images
بهتر است برای اقدام به بچه دارشدن قبل از میانسالی اقدام کنید چون احتمال سقط جنین در این سنین بسیار بالاست و ریسک ابتلای نوزاد به انواع مشکلات ژنتیکی نیز بسیار بالاست

پزشکان هشدار می‌دهند علاوه بر مادران که بارداری آنها در سنین بالاتر خطرات شدیدی برای کودک دارد سن بالای پدران نیز می‌تواند در ابتلای نوزاد به انواع بیماری‌ها بسیار مهم باشد.
گفتنی است، براساس جدیدترین پژوهش‌های پدران با سن بالا بیشتر مستعد داشتن فرزندانی با بیماریهایی مانند صرع، سرطان سینه در دختر و نیز اوتیسم هستند.
بررسی‌ها نشان می دهد، بر اساس تحقیقات پژوهشگران کالج پزشکی بیلور در تگزاس ایالت متحده همزمان با بالا رفتن سن باروری در مردان بسیاری از بیماری‌ها می‌تواند به کودکان آینده آنها انتقال پیدا کند.
پژوهشگران اطلاعات مورد نیاز را از سراسر جهان و در بیش از 60 تیم تحقیقاتی در پدران بالای 40 سال بر روی 23 هزار و 821 زن باردار و مشکلات سلامت فرزندان به‌ دنیا آمده آنها بدست آورده‌اند.
علاوه بر این در پدران بالای 50 سال احتمال سقط جنین نوزاد بیش از دو برابر می‌شود.
پژوهشگران هم به زن و شوهر‌های در سنین باروری توصیه می‌کند در جوانی نسبت به فرزندار شدن اقدام کنند و باروری را به سال‌های آخر باروری خود نیندازند
باشگاه خبرنگاران