Backyardpool

مراقب باشید هرگز با شکم پر به قصد شنا به سمت استخر نروید و حتما آمادگی لازم برای شنا کردن را قبل از آن داشته باشید در این مطلب بیشتر به این موضوع می پردازیم.

بهزاد زهره‌وندی درباره بهداشت حمام کردن اظهار داشت: در حمام برای شست و شو دمای آب نباید خیلی داغ و یا سرد باشد که به بدن آسیب برساند، باید دمایی متعادل همراه با بدن انسان داشته باشد به دلیل اینکه باعث می‌شود سلول‌های پوست آسیب نبیند.

زمان‌های مناسب حمام کردن

زهره‌وندی درباره زمان‌های مناسب حمام کردن گفت: حمام رفتن با معده پُر ممکن است در فرد سرگیجه و افزایش فشار خون ایجاد کند و حالت ناخوشایند را برای وی به وجود بیاورد.

این متخصص طب اورژانس افزود: بهتر است یک تا دو ساعت پس از غذا خوردن یعنی زمانی که معده پُر نباشد استحمام کرد.

زهره‌وندی ادامه داد: بهتر است زمان حمام صبح‌ها پس از بیدار شدن از خواب و یا پیش از خوابیدن درهنگام شب باشد زیرا باعث داشتن یک خواب آرام می‌شود.

وی عنوان کرد: بدن انسان یک سیستم به هم پیوسته است، وقتی غذا می‌خورید سیستم گوارش بدن فعال می‌شود، پس از ورود غذا به معده ترشحات آنزیم روی آن ایجاد می‌شود، بنابراین بدن یک سیستم است که غذا را هضم می‌کند و در نهایت باعث جذب غذا می‌شود، اما حمام کردن ممکن است باعث اختلال در هضم غذا شود.

استخر رفتن با شکم پُر ممنوع

این پزشک متخصص درباره غذا خوردن به هنگام استخر رفتن تصریح کرد: شکم پر داشتن زمان خوبی برای ورزش و یا استخر رفتن نیست و این مسئله ممکن است همان عوارض حمام رفتن را ایجاد کند.

زهره‌وندی درباره دوش گرفتن پیش و پس از استخر رفتن گفت: با توجه به اینکه استخر مکانی عمومی است برای بهداشت محیطی داخل آب از کلر استفاده می‌شود تا مانع از رشد میکروب در این محیط شود اینکه پیش از رفتن به داخل استخر دوش گرفته می‌شود به این دلیل است که فرد یک باره وارد استخر نشود چون به بدن شوک وارد می‌شود.

وی در ادامه افزود: پس از استخر نیز فرد می‌تواند دوش بگیرد تا اگر احیاناً چیزی داخل آب بوده است بر روی پوست باقی نماند.

حمام را خشک نگهدارید

این متخصص طب اورژانس درباره خوردن خوراکی با تاکید به اینکه خوردن خوراکی در هنگام استخر رفتن توصیه نمی‌شود، افزود: ممکن است این مواد غذایی داخل آب ریخته شده و آب را آلوده کند که برای بدن نیزمناسب نیست.

زهره‌وندی در مورد نکات بهداشتی برای جلوگیری از بیماری قارچ به هنگام حمام کردن خاطرنشان کرد: بیماری قارچ برای رشد کردن نیاز به مکان گرم و مرطوب دارد اگر حمام به گونه‌ای باشد که مرطوب می‌ماند بهتر است پس از دوش گرفتن در حمام را باز بماند یا این‌که نور به داخل حمام بتابد تا محیط حمام کاملاً خشک شود.

تسنیم ،