Long-life

 

 

با بررسی و پیگیری 855 مرد سوئدی که در سال 1913 متولد شده بودند، محققان به این نتیجه رسیدند که خودداری از کشیدن سیگار، حفظ سطح کلسترول و محدود کردن خودشان به نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز میتواند به شما کمک کند که بیشتر از 100 سال عمر کنید.

 

محققان دانشگاه گوتنبرگ سلامتی 855 مرد را در طی 50 سال بررسی و پیگیری کردند.

اولین نظر سنجی از این مردان در سال 1963 انجام شد. وقتی مشخص شد ده نفر از این مردان در سن 100 سالگی قرار دارند، محققان به این باور رسیدند که این نتایج می تواند راز طول عمر را فاش کند.

لارس ویلهلمسن (کسی که برای 50 سال در انجام این تحقیق شرکت داشت) می گوید: یک طراحی منحصر به فرد ما را قادر می کند تا عواملی که به بقای بعد از 50 سالگی می انجامد را شناسایی کنیم.

ویلهلمسن اشاره می کند: توصیه ما برای افرادی که شوق دارند تا جشن صدسالگیشان را ببینند این است که از سیگار کشیدن خودداری کرده، سطح کلسترول را حفظ کرده و خودشان را به چهار فنجان قهوه در روز محدود کنند.

همچنین اگر در 50 سالگی در آپارتمان خوبی زندگی می کنید یا خانه دارید (نشانه استاندارد اجتماعی و اقتصادی خوب) و در سن 54 سالگی از ظرفیت بدنی خوبی در آزمایش دوچرخه لذت می برید و مادری دارید که زمان طولانی است زندگی می کند، پس بیشتر عمر می کند.

ویلهلمسن می گوید: یافته های ما این است که ارتباطی با حضور مادر وجود دارد نه با طول عمر والدین که کاملا با مطالعه های پیشین سازگار است.

بررسی های مختلفی که در سن 54، 60، 65، 75، 80 و 100 سالگی روی این مردان انجام شد، ظاهر شدن عواملی را در نظر گرفت که طول عمر را بیشتر می کردند.

به طول کل 27 درصد (232) تا سن 80 سالگی و 13 درصد (111) تا سن 90 سالگی زنده ماندند. 1.1 درصد از افراد هم 100 سالگیشان را جشن گرفتند.

یافته های این تحقیق در مجله the Scandinavian Cardiovascular Journal منتشر شده است.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.