asthma-risk-families

 

یکی از تشدید کننده های آلرژی در اطفال همین آلودگی هواست که باعث ایجاد حساسیت های مختلف پوستی و تنفسی در آنان می شود!

یافته‌های جدید حاکی از آن است که بروز حساسیت به مواد آلرژی‌زا در دوران نوزادی با قرار گرفتن در معرض آلودگی‌های هوای خارجی مرتبط با رفت و آمدهای شهری توام است.

«میشل برائور»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا گفت: این اولین مطالعه‌ای است که بر ارتباط بین آلودگی هوا و ابتلا به آلرژی‌ را در سال اول تولد تاکید کرده است. همچنین در این بررسی آمده است کودکانی که در محل زندگی‌شان حیوانات مودار وجود دارد، احتمال اینکه به مواد آلرژی‌زا حساسیت پیدا کنند، کمتر است.

یکی‌دیگر از متخصصان این مطالعه نیز گفت: درک این موضوع که قرار گرفتن در معرض فاکتورهای زیست‌محیطی در ماه‌های نخست تولد بر احتمال ابتلا به بیماری آلرژی تاثیر می‌گذارد می‌تواند در انجام اقدامات پیشگیرانه برای کودکان موثر باشد.

پزشکان بر این باورند کودکانی که به مهدهای کودک می‌روند یا با خواهر و برادرهای بزرگتر از خود در خانه هستند کمتر احتمال دارد به حساسیت‌های آلرژی‌زا مبتلا شوند و قرار گرفتن در تماس با کودکان دیگر نیز می‌تواند جنبه حفاظتی داشته باشد.

به گزارش خلیج تایمز، متخصصان کانادایی با بررسی اطلاعات پزشکی مرتبط با 2477 کودک و ارزیابی تست آلرژی پوست در آنان و میزان حساسیت کودکان به مواد و عوامل آلرژی‌زایی همچون سگ، گربه، سوسک، گرد و خاک، شیر و تخم‌مرغ به این نتیجه دست پیدا کردند.

 

(ایسنا)،