fattyLeyna

بهتر است بدانید نوزادان چاق ، آینده تحصیلی موفق تری نسبت به دیگر نوزادان دارند،تحقیقات دانشمندان مشخص کرد هرچه نوزاد با وزن بیشتر به دنیا بیاید آینده تحصیلی موفق تری خواهد داشت.

برای دانشمندان امری مسلم است که تولد نوزادانی با وزن کمتر 2 کیلوگرم برای سلامتی آن‌ها خطرناک است. بسیاری از این نوزادان پیش از موعد مقرر متولد می‌شوند و کمبود وزن برخی ناشی از مشکلات مادر در دوران بارداری است.

شرایط نا به سامان مادر در زمان بارداری علاوه بر اینکه مانع از رشد جنین درون رحم می‌شود برای او مشکلات قلبی از قبیل اختلال در ضربان قلب به وجود می‌آورد. اما تحقیقات اخیر دانشمندان خبر از اثرات جدی است که کمبود وزن در زندگی آینده نوزادان به‌جا می‌گذارد، ازجمله اینکه قوای شناختی و به‌احتمال‌زیاد عملکرد تحصیلی او در مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بر همین اساس دانشمندان اعتقاد دارند، نوزادان چاق‌تر نسبت به آن‌هایی که کمبود وزن دارند از نظر تحصیلی موفق‌تر هستند.

تحقیقات گسترده انجام شده پیرامون این موضوع نشان داده است، میان وزن نوزادان در هنگام تولد و مهارت آن‌ها در خواندن و ریاضیات همبستگی مثبتی وجود دارد. چنین رابطه‌ای حتی در میان نوزادان دو قلو با وزن‌های متفاوت دیده می‌شود، این موضوع بدین معناست که این رابطه فارغ از اثرات ژنتیکی است. هر چند وزن زیاد نوزادان در هنگام تولد نگرانی‌ها را در مورد خطر ابتلا نوزاد به بیماری‌های قلبی، دیابت و بیماری‌های عصبی افزایش می‌دهد، اما اگر وزن آن‌ها 2 الی 4 کیلو باشد دیگر در معرض ابتلا به چنین مشکلاتی نیستند.

medicaldaily