pharmacy

امروز دیگر گذشته نیست که یک نوع محصول وجودداشته باشد. انواع مختلف محصولات زیبایی وجود دارد که حتی نام خیلی از آنهارا نمیدانیم  .در این بخش فرآورده های زیبایی را برای شما معرفی میکنیم و کاربرد هریک را توضیح میدهیم

 

۱. آمینو اسید

این اصطلاحی است که اغلب در صنعت مو از آن استفاده می‌شود. آمینو اسید ها اساساً پروتئین هایی هستند که بعنوان بلوک سازنده برای موهایتان فعالیت می‌کنند. اگر شما از ریزش موهایتان رنج می‌برید، آنگاه ممکن است به شما پیشنهاد شود از شامپو یا نرم کننده هایی استفاده کنید که سرشار از آمینو اسیدها باشند.

۲. امولینت یا نرم کننده

امولینت ها در محصولات مراقبت از پوست یافت می‌شوند. آن‌ها اساساً برای نرم و صاف کردن پوست بکار می‌روند.

۳. آنتی اکسیدان ها

محصولات زیبایی که حاوی آنتی اکسیدان ها هستند، معمولاً توانایی محافظت از پوست را دارند. آنتی اکسیدان ها از آسیب رساندن رادیکال های آزاد به پوست جلوگیری می‌کنند. و پوستتان را برای مدت زمان بیشتری جوان و شاداب نگاه خواهد داشت.

۴. لایه برداری

بسیاری از محصولات زیبایی ادعا می‌کنند که از پوست شما لایه برداری می‌کنند. این بدان معناست که سلول‌های مرده ی پوست حذف خواهند شد تا جوان و شاداب تر بنظر بیاید. معمولاً برای این فرایند از ذراتی استفاده می‌شود تا عمل لایه برداری را انجام دهند، اما برخی مواقع بجای چنین ذراتی، موادی شیمیایی را برای این منظور به این محصولات می افزایند.

این‌ها فقط ۴ اصطلاح برتری بودند که هنگام خرید محصولات زیبایی زیاد به گوشتان می‌خورد. دانستن هر چه بیشتر اصطلاحات کاربردی در صنعت مد و زیبایی به شما کمک خواهد کرد تا همیشه محصولاتی را انتخاب و خرید کنید که بیشتر بدرد شما خواهند خورد.

منبع-سرخاب سفیداب