Spring-Allergies

 

 

صبح وقتی نور خورشید از پنجره داخل خونه میشود، سریع از تخت بلند شده و حاضر می شوید،در خیابان در حال قدم زدن و لذت بردن از هوای تازه ی بهاری هستید تا اینکه ناگهان چشم هایتان پر از اشک شده و سریع به دنبال دستمال می گردید تا خارش و آبریزش بینی را کنترل کنید. کسانی که آلرژی دارند حتما این احساس را تجربه کرده اند.

 

کسانی که از آلرژی رنج می برند، به همان اندازه که از بهار لذت می برند، سردرد را هم تجربه می کنند.اما لازم نیست واکنش های آلرژیک باعث شوند ظاهر زیبای شما خراب شود. ما با کارشناسی که در زمینه زیبایی صاحب نظر است صبحت کرده و این کارشناس شش اقدامی که باید برای مراقبت از پوست، نحوه آرایش و مدل های مو انجام دهید را به شما پیشنهاد می دهد. نیازی نیست آلرژی سبک زیبایی شما را بهم بزند.

1. از کانتور استفاده کنید تا پف کردگی صورت از بین برود. وقتی شما لباسی مشکی به تن می کنید، لاغرتر به نظر می رسید، درباره صورت هم همینطور است، یعنی سایه و هایلات ها می توانند به ما کمک کنند تا پف صورت را محدود کنیم. استفاده از یه هایلایتر می تواند باعث برجستگی ویژگی های خاص مثل استخوان گونه شده و سایر ویژگی ها را پنهان کند.

2. قرمزی را کاهش دهید. استفاده از دستمال به مقدار زیاد می تواند باعث خشکی و قرمزی بینی شود.زدن یک مرطوب کننده ملایم قبل از استفاده از پرایمر (برای برطرف کردن قرمزی) هم تسکین دهنده است و هم به پوست آبرسانی می کند.

3. درشت نشان دادن چشم ها. برای اینکه چشمها بزرگتر نشان داده شوند، باید خط چشم تیره ای روی پلک بالا (خط مژه) بزنید. این کار خط پلک را محدود کرده و چشم را بزرگ نشان میدهد. برای اینکه چشم ها خوابالو و قرمز به نظر نرسند (بخصوص وقتی آلرژی روی صورت تاثیر بیشتری گذاشته) ، یک مداد چشم سفید تهیه کرده و داخل لبهپلک پایین بزنید.

4. بدون آرایش اضافی. اگر میخواهید صورتتان را آرایش نکنید تا استراحت کند، پس فقط کافیست از ریمل ضدآب و یا مژه مصنوعی استفاده کنید تا بدون هر گونه آرایش اضافی روی چشم هاصورتتان بی حال به نظر نرسد.

5. ظاهری مناسب داشته باشید. وقتی در حال مبارزه با پف کردگی هستید، صاف کردن موها کار نادرستی است. برای متعادل کردن پف کردگی، مدل موهای مجعد را انتخاب کنید تا توجه ها را از پف کردگی به خود معطوف کرده و چهره ای مناسب برای شما به وجود بیاورد.

6. دور کردن آلرژی. از محصولات که می توانند آلرژی را تشدید کنند (مثل اسپری یا ژل مو) دوری کنید. به جای اینکار می توانید برای مدل دادن به موها، آنها را عقب جمع کرده و ساده ببافید یا جلوی موها را پف کرده درست کنید، با اینکار آلرژی از صورتتان دور می ماند.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.