images.jpg766
اگر می خواهید از پیری فرار کنید و از پیشرفت آن در بدنتان پیشگیری کنید باید برخی روش ها را بکارگیرید.
ترجمه از پردیس بختیاری: اگر چه ما نمی توانیم با پیری مبارزه کنیم اما می توانیم با رعایت نکاتی جوان تر به نظر آییم. تغذیه مناسب و ورزش از جمله عواملی است که بر زیبایی ما تاثیر می گذارد. خانم ها معمولا ندانسته اشتباهات زیادی مرتکب می شوند که آنها را مسن تر از آنچه هستند، نشان می دهد. آنها وعده های غذایی خود را حذف می کنند، در مصرف هله هوله زیاده روی می کنند، به اندازه کافی نمی خوابند و آب زیاد نمی نوشند. اگر شما نیز این اشتباهات رایج را انجام می دهید، بار دیگر درباره سبک زندگی خود بیاندیشید و این مواردی را که در ادامه به آن اشاره شده، رعایت کنید.
1. عادات بد خود را کنار بگذارید
نوشیدن الکل و سیگار کشیدن بر زیبایی شما تاثیر منفی می گذارد. تحقیقات زیادی نشان داده که سیگار کشیدن یکی از مهمترین عواملی است که بر پیری زودرس تاثیر می گذارد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هر روز سیگار می کشند، منتظر کم آبی بدن، پیری زودرس، کمبود کلاژن و سرخی پوست تان باشید. از عادات بدی که به پوست تان آسیب می رساند، دوری کنید. در این صورت بدن و پوست تان از شما تشکر خواهند کرد.
2. مراقب گردن، شانه و دست هایتان باشید

شاید صورت افراد سن شان را از آنچه هستند، کمتر نشان دهد اما گردن، شانه و دست ها سن دقیق را لو می دهند. بنابراین ضروری است از این نقاط بدن تان به خوبی مراقبت کنید. گردن، شانه و دست هایتان را هر شب قبل از خواب با لوسیون بدن ماساژ دهید و صورت تان را هر روز با کرم ضد آفتاب بپوشانید.
3. زیاد در معرض آفتاب قرار نگیرید
ما نمی گوییم اصلا در معرض آفتاب قرار نگیرید. شما باید هر روز ساعاتی را زیر آفتاب بگذرانید تا بدن تان ویتامین دی لازم را دریافت کند، اما قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب موجب پیری زودرس و چین و چروک یا حتی سرطان پوست می شود. زمان هایی که مجبور به این کار هستید، از کرم ضد آفتاب یا کلاه استفاده کنید.
4. از مالیدن پوست تان خودداری کنید
سعی کنید برای جلوگیری از پیری زودرس از لمس صورت و گردن خودداری کنید. چشم هایتان را مدام نمالید زیرا پوست اطراف آن حساس است و زود چروک می شود. اگر هم از کرم دور چشم استفاده می کنید، از مالیدن زیاد آن بپرهیزید.
5. صورت خود را 2 بار در روز بشویید
شاید صبح ها گاهی آنقدر خواب آلود و شب ها آنقدر خسته باشید که حوصله شستن آرایش صورت خود را نداشته باشید اما این را بدانید که این یکی از بدترین عاداتی است که منجر به پیری زودرس می شود. شستن صورت تنها چند دقیقه زمان شما را می گیرد بنابراین بهانه ها را رها کنید و این کار را هر روز و هر شب تکرار کنید. این کار نه تنها از پیری زودرس که از آکنه هم جلوگیری می کند.
6. به مقدار کافی بخوابید
خواب بیش از 8 ساعت یا کمتر از 6 ساعت، به پوست تان آسیب می رساند. بدن شما برای دریافت انرژی دوباره به 7 تا 8 ساعت خواب در شبانه روز، احتیاج دارد. یکی از مهمترین کارها برای جلوگیری از پیری زودرس، خوابیدن به مدت 8 ساعت است. این را هم فراموش نکنید که ساعت خواب نیز اهمیت زیادی دارد. شما باید قبل از ساعت 11 شب به تختخواب خود روید. خواب پس از ساعت 12 شب، حتی اگر 8 ساعت باشد، منجر به پیری زودرس می شود. بیشترین فایده خواب بین ساعت 10 تا 2 بامداد است. مراقب نحوه خوابیدن خود نیز باشید. به جای به پهلو خوابیدن، طاق باز بخوابید.
7. آنتی اکسیدان بیشتری دریافت کنید
مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان را به رژیم غذایی خود راه دهید. آنتی اکسیدان با رادیکال های آزادی که به پوست آسیب می رسانند، مبارزه می کند و چین و چروک ها را از بین می برد. بهترین مواد سرشار از آنتی اکسیدان توت، لوبیا، شکلات تلخ، سیب، آرتیشو، هویج، انگور قرمز، گردو و آلو است.
فرار از پیری زودرس کار ساده ای نیست. تعدادی از خانم ها به دلیل عادات بد، در سن 20 سالگی دچار پیری زودرس می شوند. بنابراین از همین ابتدا میوه و سبزیجات بیشتری را به رژیم غذایی خود راه دهید، آب زیاد بنوشید، به مقدار خوابی بخوابید و استرس را از خود دور کنید تا جوان تر و زیباتر به نظر آیید.  قوانین بالا نیز به شما در این راه کمک می کند. راز زیبایی شما چیست؟