energy-life

 

از نگاه کردن به اطراف تا اضافه کردن رنگ ها به زندگیتان، این توصیه های آسان را دنبال کرده تا احساس فوق العاده ای را تجربه کنید. کارهای ساده ولی مهم برای بالا بردن انرژی. داشتن انرژی در زندگی بسیار مهم است. پس سعی کنید راه و روش هایی که به شما آموزش می دهیم را کاملا یاد بگیرید و اجرا کنید.

 

هر یک ساعت یک بار حرکت کنید

سعی کنید هر یک ساعت یکبار برای پنج دقیقه هم که شده از خودتان را حرکت دهید.

هر جایی که هستید و قرار است زمان زیادی را آنجا سپری کنید، برای خودتان یادداشت بگذارید تا اینکار را فراموش نکنید. مثلا روی کامپیوتر محل کارتان.

بعد از 55 دقیقه نشستن ، از جایتان بلند شده و راه رفته یا از پله ها بالا و پایین بروید. اگر دفتر شخصی دارید، می توانید از یوگا کمک گرفته یا حرکات کششی انجام دهید.

این استراحت کوتاه باعث راه اندازی مجدد ذهن شما شده و می تواند بهره وری را بالا ببرد.

 

خوابیدن را تمرین کنید!

تصور اینکه هر روز به جای خوابیدن تا دیروقت (حتی آخر هفته ها)، در یک ساعت خاص به رختخواب رفته و در یک ساعت مشخص بیدار شوید خیلی سخت است.

در هر حال، اگر شما این ریتم را تقویت کنید، مثلا ساعت 11:30 شب خوابیده و 6:30 صبح بیدار شوید، بدنتان به این رویه عادت خواهد کرد.

با اینکار بدنتان یاد می گیرد تا در حدود ساعت 11 شب تولید ملانین را شروع کنید تا خوابتان بگیرد، و ساعت 6 صبح هم هورمون های بیداری (سروتونین و کورتیزول) ترشح کند.

خوابیدن و بیدار شدن در این ساعات تلاش کمتری می خواهد. اگر باید دیرتر از ساعتی که برنامه ریزی کرده اید به رختخواب بروید، پس حتما سعی کنید ساعت بیدار شدنتان بهم نخورد.

 

سرتان را بالا بیاورید و به اطراف نگاه کنید

در محیط اطرافتان حضور داشته باشید. به دور و برتان نگاه کرده و به جای مشغول شدن با تلفن همراهتان، با دیگران تماس چشمی برقرار کنید.

آسمان را نگاه کنید، به فردی که به شما بلیت قطار یا اتوبوس می فروشد نگاه کنید، و به کسانی که در کنار شما غذا می خورند توجه کنید.

به جای اینکه سرتان را در گوشی فرو کنید، به اطراف نگاه کرده و بخشی از محیط باشید.

 

برای پاهایتان احترام قائل باشید

شما همه ی روز را روی پاهایتان هستید ، پس باید با آنها مهربان باشید.

وقتی در حال شستن ظرف ها هستید یا با تلفن صحبت می کنید، یک توپ تنیس برداشته و در کف پا قرار دهید و برای پنج دقیقه پا را روی آن حرکت دهید و بعد این کار را با پای دیگر انجام دهید تا ماهیچه های کوچک ورزش کرده و انرژی بیشتری پیدا کنند.

سعی کنید ساعاتی که پا در کفش های نامناسب است را کاهش دهید.

کفش های پاشنه بلند نه تنها به پا صدمه زده، بلکه روی کل بدن از جمله زانو، باسن، ستون فقرات و گردن تاثیری منفی دارد.

برای کشش ماهیچه های ساق پا، روی یک پا ایستاده و آن یکی را بالا بیاورید، برای چند ثانیه به همین حالت مانده و بعد پا را عوض کنید. ده بار این کار را تکرار کنید.

 

حال و هوایتان را رنگی کنید

رنگ ها تاثیری عمیق روی احساس شما در خانه دارند. چه رنگ دیوار باشد و چه رنگ رختخواب شما، فقط کافیست دوباره درباره رنگ پنجره یا اشیای داخل آشپزخانه دوباره فکر کنید تا حال و هوای بهتری داشته باشید.

رنگ بنفش تفکر بیشتری را سبب می شود، آبی آرام بخش است، سبز روشن در شما احساس امیدواری ایجاد می کند و نارنجی به شما شور و شوق می دهد.

برای اینکه سطح انرژی شما بالا برود، سعی کنید اطرافتان را با رنگ قرمز پر کنید.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.