images.jpg6692
برای تامین نظافت منزل بهتر است نکات مهم بهداشتی را رعایت کنید تا از ابتلای اعضای خانواده به انواع بیماری ها پیشگیری کنید.

برخی از وسایل در اطراف ما هستند که باعث ناراحتی در افراد می شود .با انجام چند اقدام ساده این مواد و وسایل را از خانه دور کنید تا وضعیت سلامتی مطلوب پیدا کنید.
تمامی ظروف پلاستیکی که برای نگهداری غذا استفاده می کنید را به خوبی بررسی کنید و ظروفی که روی آن نشانه Pd polycarbonate دارد، دور بیندازید چراکه این مواد دارای  bisphenol A هستند. امروزه از این ماده در تهیه ظروف استفاده نمی شود.
مورد بعدی صابون های آنتی باکتریال است. این صابون ها نه تنها برای کشتن باکتری ها مفید نیستند بلکه بنابر گفته FDA می تواند مضر هم باشند؛ ترکیبات فعال موجود در این صابون ها موسوم به triclosan روی هورمون ها اثرگذار هستند؛ بنابراین این مواد شیمیایی در مقاومت آنتی بیوتیکی تاثیر دارند.
نکته حائزدیگر اهمیت مصرف بیش از حد از خمیردندان ها است.چنانچه شما عادت دارید که دندانهایتان را در صبح و عصرها با خمیر دندان بشویید علاوه بر مصرف بالای خمیر دندان باعث تخریب دندان ها هم می شود و دندان ها به خوبی قبل تمیز نمی شوند و مشکلاتی مانند خونریزی در لثه ها ایجاد می شود.
در صورتی که در کمدشما لباس هایی وجود دارد که دیر به دیر آنهارا می  پوشید و باعث شلوغی کمد شده اندو این مساله باعث ناراحتی می شود، این لباس ها را دور بریزید.
آخرین نکته تعویض کتانی های فرسوده است. به گفته یکی از فیزیولوژیست ها توصیه می شود بعد از هر 500 تا 650 مایل  ، کفش های ورزشی خود را تعویض کنید. چنانچه شما در هفته 50 مایل می دوید بعد ا ز3 ماه اقدام به تعویض کفش کنید و در صورتی که از کتانی های فرسوده خود استفاده کنید به دلیل باریک شدن پد کفش ، دچار درد در ناحیه عضلا و استخوان ها می شویدکه ناشی از عدم تماس مناسب با سطح زمین است.
چنانچه شما کارهای استقامتی و دوندگی زیادی ندارید هر 6 ماه یکبار ، کفش های ورزشی تان را تعویض کنید.
خراسان نیوز