8314534-happy-baby-girl-talking-on-mobile-phone-isolated-on-white-closeup

طرز صحبت کردن با دختران آنگونه هم که فکر می کنید نباید لطیف و ملوس باشد و بهتر است زیاد از حد نیز دخترانتان را لوس بار نیاورید ؛چون موجب عدم ایجاد اعتماد به نفس و ایجاد روحیه اجتماعی در آنان خواهید شد

دخترها موجوداتی شیرین، دوست داشتنی و در عین حال بسیار آسیب پذیر هستند و تربیت آن ها نیازمند آگاهی قابل توجه و صرف حوصله است. ما برای تربیت فرزندمان با خیل عظیمی از اطلاعات و توصیه ها از هر سو رو برو هستیم که بسیاری از آن ها ضد و نقیض است.

ما برای تربیت فرزندمان با خیل عظیمی از اطلاعات و توصیه ها از هر سو (رسانه های ختلف، تبلیغات، دوستان و خانواده) رو برو هستیم که بسیاری از آن ها ضد و نقیض و یا حتی نادرست است و پیروی از آن می تواند آسیب هایی جدی برای فرزندمان به بار آورد.

در ادامه 6 مورد از رایج ترین اشتباهات در صحبت کردن با دخترها و نحوه تربیت شان را می بینید که بسیار نادرست است و باید اصلاح شود.

[B]تو یک پرنسس هستی[/B][B][/B]

اما او پرنسس نیست! این آرزو که از سنین کم در کودکان شکل می گیرد (و امان از انیمیشن های زیبای والت دیزنی) آن ها را کمی خودخواه و عشقِ شهرت بار می آورد. آن ها بایدمهربانی و فروتنی را بیاموزند و نه صرفا بخاطر زیبایی، بلکه بخاطر رفتار و عملکرد خوبشان در زندگی تحسین شوند. رسیدن به این موارد بسیار ساده تر خواهد بود اگر باورِ پرنسس بودن در آن ها شکل نگرفته باشد!

[B]تو ضعیف هستی[/B][B][/B]

ابدا اینطور نیست. شما باید به او آموزش دهید که قدرت بالایی دارد و فرصت های بیشماری پیش رو دارد که با تلاش خودش می تواند از آن ها استفاده کند.

[B]آرزوهایت غیرواقعی و دست نیافتی است[/B][B][/B]

از کجا مطمئن هستید؟ باید بخاطر بیاوریم آرزوهای هر فردی حتی اگر غیر واقع گرایانه باشد غیرممکن نیست! به باورهای فرزندتان بال و پر دهید و به او بیاموزید که سرنوشت هر کس بیش از همه دست خود او است. به افراد باهوش، توانا و موفق و تجربیاتشان توجه کنید و توصیه هایشان را بکار بگیرید اما فراموش نکنید زندگی و تجربیات هر کس منحصربفرد است.

[B]تو ریاضی (یا هر درس دیگر) ات بد است[/B][B][/B]

اینگونه نیست. هیچوقت اینچنین به او برچسب نزنید و قضیه را ژنتیکی نکنید. در غیر اینصورت فرزند شما به آسانی شکست را می پذیرد. هیچ فردی در هیچ زمینه ای به لحاظ ژنتیکی و ارثی بد و بی استعداد مطلق نیست. همیشه به فرزنتان یادآوری کنید که استعداد های ویژه ای دارد. او باید با تلاش بیشتر و کمک گرفتن از دیگران در هر شاخه ای موفق شود و پیشرفت کند. فرزندتان نباید شکست را بپذیرد و خود را قربانی بداند.

[B]تو باید رئیس جمهور، پزشک و یا ستاره شناس شوی[/B][B][/B]

دختر بچه شما اصلا نمی داند ماهیت این شغل ها چیست. و البته برای انتخاب شغل آینده اش خیلی فرصت دارد.

[B]از پسرها دور شو، پسر ها بد هستند. پسرها فقط به یک چیز فکر می کنند… [/B][B][/B]

این حرف صحیح نیست. پسر ها نیز همچون دخترها فوق العاده هستند. شاید اینطور راحت تر باشید و کار خودتان را راحت کنید. اما فقط صورت مسئله را پاک می کنید. این فرهنگ و طرز فکر غلط آسیب هایی عمیق و جدی در پی خواهد داشت.

منبع: برترین ها