mother

 

 

درست است که همیشه با چهره ای خندان از نصیحت های مادرتان درباره عادات سلامتی می گذشتید یا به آنها عمل میکردید، اما الان وقت این است که از مادرتان به دلیل این موارد تشکر کنید!

 

صاف نشستن

صاف نشستن نه تنها باعث می شود که لاغرتر به نظر برسید، بلکه طبق یک تحقیق روانشناسی این طرز نشستن به کاهش استرس هم کمک میکند. تحقیق دیگری که در مجله the journal Biofeedback منتشر شده نشان داد که تغییر طرز نشستن می تواند سطح انرژی و خلق و خو را بهبود دهد. و در آخر روانشناسان دانشگاه اوهایو نشان دادند که این حالت می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد.

 

خوردن سوپ مرغ

یک تحقیق نشان داد که سوپ مرغ خواص ضدالتهابی دارد که می تواند به کاهش گرفتگی کمک کرده و مواد مضر را از بدن بیرون کند.

 

قورت ندادن آدامس

در اتفاق ناگواری که به تازگی در انگلیس رخ داد، زن جوانی به دلیل بلعیدن 14 آدامس جان خودش را از دست داد. طبق اخباری که منتشر شد، پزشکان معتقد بودند سطح کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم این زن بسیار پایین بوده و آدامس هایی که در معده بودند مانع جذب این مواد شده و عدم تعادل الکترولیت به تشنج و در نهایت به مرگ منجر شده. البته جویدن آدامس فوایدی هم دارد، از جمله اینکه آدامس هایی که حاوی زایلیتول هستند می توانند از ایجاد حفره در دندان پیشگیری کنند.

 

همراه بردن یک میان وعده سبک

با یک میان وعده سبک و سالم به گرسنگی غلبه کرده ، انرژیتان افزایش پیدا میکند و از پرخوری در وعده های اصلی غذایی پیشگیری میکند، علاوه براین کارشناسان می گویند سوخت و ساز بدن را هم تنظیم می کند.

 

استنشاق هوای تازه

کارشناسان می گویندهوای تازه باعث رسیدن اکسیژن به مغز می شود.چندین تحقیق نشان دادند که قدم زدن در طبیعت همچنین افسردگی را کاهش دهد، تمرکز را بهبود داده و حتی سیستم ایمنی را تقویت می کند.

 

و البته این مورد را هم فراموش نکنیم:

پوشیدن لباس زیر تمیز

از نظر فنی هیچ مطالعه ای در این مورد انجام نشده و بی دقتی درباره آن شاید تصادف وحشتناکی برای شما به وجود نیاورد، اما با انجام آن از خیلی بیماری ها دور می شوید.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.