avarez-bardari

 

 

بارداری یکی از منحصر به فردترین دوران زندگی هر زنی می باشد. در حالی که برخی زنان به قدر کافی خوش شانس هستند تا یک بارداری طبیعی را تجربه کنند، خیلی های دیگر هستند که این شانس را ندارند.

 

بیماری های صبحگاهی، گرفتگی، کمردرد، حالت تهوع و تورم پا از عوامل شایع در بارداری هستند ، اما بارداری می تواند عوارضی هم داشته باشد….

-بارداری خارج رحمی نسبتا شایع است و وقتی اتفاق می افتد که یک تخمک در خارج از رحم و اغلب در لوله رحم یا لوله فالوپ رشد می کند. متخصصان زنان و زایمان می گویند خیلی ضروریست که بارداری خارج رحمی در مراحل اولیه شناسایی شود، اگر این امر تشخیص داده نشده رها شود، می توان لوله فالوپ را شکاف داده و باعث خونریزی داخل شده و عوارض زیادی برای شما و کودکتان ایجاد کند. متاسفانه بیشتر بارداری های خارج رحمی با سقط جنین پایان می یابند.

-یکی دیگر از مشکلات نسبتا شایع بارداری پره اکلامپسی است که هر ساله روی هزاران زن باردار در سراسر دنیا تاثیر می گذارد. این مشکل وقتی که مقدار بالایی پروتئین در ادرار وجود داشته باشد یا فشار خون زن باردار بالا باشد می تواند تشخیص داده شود. علائم معمولا در سه ماهه سوم ظاهر شده و زن باردار باید تا زمان فارغ شدن تحت نظر باشد.

-تعداد زیادی از زنان از دیابت بارداری رنج می برند، به همین دلیل پزشکان برای تعیین سطح گلوگز این زنان در طول دوره سه ماهه دوم غربالگری اجباری انجام می دهند. این خیلی مهم است که زنان باردار سطح قند خونشان را مرتب چک کنند. این متخصصان می گویند با رژیم غذایی سالم و مغذی و همینطور ورزش منظم می توان سطح قند خون را تحت کنترل درآورد. البته فراموش نکنید که باید با احتیاط زیادی ورزش کنید.

-برخی زنان هم از بیماری جفت سر راهی (placenta previa) رنج می برند، به این معنی که جفت شما خیلی پایین رحم نزدیک به گردنه قرار می گیرد. در صورت عدم درمان یا عدم تشخیص آن می تواند باعث خونریزی و ایجاد عوارضی برای شما شود.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.