know-everything-about-the-trimesters-of-pregnancy1

کاهش وزن پس از بارداری طول می کشد، اما  تمرکز بر غذا خوردن و داشتن یک رژیم غذایی سالم  از جمله فعالیت های بدنی در زندگی روزمره  است که نشان می دهد این کار شدنی است.اگر شما مانند بسیاری از مادران جدید مشتاق  لاغر شدن هستید باید در این مورد صبور باشید چو ن بدن شما برای بازیابی پس از زایمان نیاز دارد 

برای کاهش وزن بعد از بارداری حداقل 9 ماه زمان نیاز است و می توان از راهکارهایی اشاره شده استفاده کرد.
 
دکتر عسگری متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران به توصیه هایی برای لاغری بعد از بارداری اشاره کرد و افزود: برای کاهش وزن بعد از بارداری حداقل 9 ماه زمان نیاز است پس باید صبر پیشه کرد. 
وی افزود: در این زمینه رژیم های سخت را کنار گذشته و می توان خودتان را از غذاهایی مورد علاقه تان محروم کرده و کم کم این کار را انجام دهید و البته با توجه به اینکه باید شیردهی را به خوبی صورت گیرد علل استرس را از خود دور نگه داشته زیرا این عامل به اضافه وزن شما می افزاید.
وی تصریح کرد: اگر بعد از بارداری به عادت های غذایی سالم برگردید به اندازه غذا استفاده مفید به تدریج وزن خود را خواهید داشت.
این متخصص رژیم درمانی و تغذیه به استفاده از غذاهای مغزی در این زمینه اشاره کرد: در دوران شیردهی باید غذاهایی را انتخاب کرد که در عین کم کالری بودن بیشترین مواد مغذی را به بدنتان برساند.
وی در پایان توصیه کرد: با ورزش های همچون(ایروبیک و نرمش) کالری ها را سوزانده و منجر به تقویت عضلات و استخوان ها خواهد شد و از این رو مانع از ایجاد افسردگی و رفع مشکلات خواب خواهد شد.
منبع-فیزیوتراپیست های بدون مرز