ایران با توسعه و ارتقای سیستم مونیتورینگ قلب تولیدی شرکت صنایع اپتیک اصفهان به جمع کشورهای صاحب تکنولوژی مونیتورهای قلب با پارامترهای پیشرفته پیوست.
به گزارش دکتر سلام به نقل ازمهر، مدل جدید مونیتور قلب طراحی شده در کشور، علاوه بر پارامترهای معمول (ECG، respiration SPO2، NIBP ،IBP ،temp ،capno) دارای 21 کانال تقویت EEG و نیز قابلیت تشخیص قطعهST و تحلیل آریتمی است.

مونیتور قلب با پارامترهای پیشرفته برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی ایران مد در خرداد ماه 86 به نمایش گذاشته شد و مورد استقبال جامعه پزشکی کشور قرار گرفت.

دستاورد دیگر پژوهشگران شرکت صنایع اپتیک اصفهان، طراحی و ساخت دستگاه پیشرفته مونیتور امواج مغزی EEG  جهت کاربرد در کیلینک ها و مراکز تحقیقاتی است.

این دستگاه دارای 21 کانال تقویت کننده مخصوص سیگنال های مغزی و 6 کانال تقویت کننده اضافی جهت تقویت سایر علائم حیاتی نظیر EOG  است. این دستگاه با تقویت کننده منحصر به فرد و قابلیت های Brain mapping و تحلیل فرکانسی در کشور طراحی و ساخته شده و از نظر قابلیت ها با نمونه های اروپایی و آمریکایی قابل مقایسه است.

صنعت تجهیزات پزشکی صنایع اپتیک اصفهان بر این باور است که رمز پیشرفت چشمگیر و موفقیت در دستیابی به این تکنولوژی، از یک طرف خودباوری و اعتماد به توان علمی و تخصصی فارغ التحصیلان جوان دانشگاهها و از طرف دیگر حرکت بر اساس استانداردهای بین المللی و جهانی بوده است.

محصولات پزشکی طراحی شده در این صنعت دارای استاندارد جهانی ISO 13485 است و در مراحل پایانی اخذ استانداردCE قرار دارد.