diet4

تحقیقاات جدید نشان داده است که  خوردن رنگین کمانی از میوه ها و سبزیجات بدن را در برایر سرطان؛ بیماریهای قلبی و تاثیرات پیری محافظت میکند. رژیم غذایی سالم از دو اصول تشکیل شده است که عبارتست از تعادل و تنوع.

تغییر کار سختیه. مهم نیست چیو قراره تغییر بدیم، تغییر دادن همیشه سخت‌تر از ساختن یه چیزی از صفره. تغییر عادت هم که دیگه واقعا نیاز به یه اراده خیلی قوی داره. چیزی که تغییر رو سخت‌تر می‌کنه اینه که یه شبه بخوای همه چیز رو درست کنی. جو گیر می‌شی و داستان تغییر معمولا در چنین شرایطی می‌شه داستان “تب تند که زود هم سرد می‌شه”.

اگه احساس می‌کنید بدن‌تون برای سالم بودن یا تناسب نیاز به یه رژیم غذایی بهتر داره، به جای رژیم‌های سنگین که خیلی وقتا به اعصاب و بدن‌تون ضربه می‌زنه، رژیم‌های گام به گام رو اجرا کنید. یه لیست از عادت‌های بد غذایی‌تون درست کنید و به ترتیب اولویت دونه دونه‌ی اونا رو تغییر بدید. وقت همیشه واسه تغییر هست. اگه چند سال این برنامه رو عقب انداختید، حتما چند هفته اضافه هم می‌تونید روی این رژیم وقت بذارید.

مثلا این لیست غم‌انگیز رو ببینید: صبحونه نمی‌خورم، قهوه و چای می‌خورم و آب رو حذف کردم، میوه اگه بدن دستم می‌خورم و اگه نه که حالشو ندارم، روزی یه بسته پفک و چیپس به بدن می‌زنم، عاشق سرخ‌کردنی هستم، گوشت قرمز زیاد می‌خورم … . اگه صاحب این لیست بخواد یه شبه همه این رژیم رو درست کنه، احتمال شکست‌ش خیلی زیاده. بهترین کار اینه که بنا به شرایط زندگی‌ش به ترتیب اولویت برنامه رو تغییر بده. این جوری به جای یه لیست سنگین که نیمه خالی‌ش بیشتر به چشم میاد، یه لیست خرد شده داره که هر چند هفته یک بار موفق می‌شه کنار یکی از عادت‌های بدش یه تیک خوشگل بزنه و به خودش افتخار کنه که تونسته یکی از عادتای بد و چند ساله‌ غذایی‌ش رو ترک کنه.

این مطلب رو دنبال کنید. قراره چندتا مطلب دیگه برای تغذیه و زندگی سالم‌تر تهیه کنیم.

منبع-رنگی رنگی