psoriasi

 

پسوریازیس هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی برای فرد طاقت فرساست. اگر از کسانی که به این بیماری مبتلا هستند سوال کنید به شما می گویند که چطور این بیماری در یک زمان آنها را از پا در می آورد.

 

این مشکل پوستی مسری نیست، اما می تواند ارثی باشد و اغلب به این دلیل بروز می کند که یک عدم تعادل جزئی در سیستم ایمنی بدن به وجود آمده که باعث التهاب و در نهایت بیرون آمدن تکه هایی از سطح پوست می شود.وقتی پزشک تشخیص دهد که به پسوریازیس مبتلا شده اید، حتما باید طبق دستور دکتر عمل کرده و از داروهایی که برای شما تجویز می کند استفاده کنید.

از شایع ترین علائم پسوریازیس می توان تکه های قرمز روی پوست را نام برد. پسوریازیس می تواند در هر جایی از بدن باشد، اما معمولا بیشتر روی پاها، مچ پا، آرنج و کمرتان ظاهر می شود. به هیچ وجه محل آسیب دیده را خراش ندهید، چون این امر به سادگی مشکل رو تشدید کرده و باعث خونریزی می شود. خارش هم از دیگر علائم شایع است ما باید در برابر آن مقاومت کنید تا محل آسیب دیده زخم نشود. برخی بیماران هم از تورم و درد مفاصل شکایت می کنند. برخی اوقات علائم ممکن است به صورت ناگهانی تشدید شود که این امر می تواند ناشی از چندین علت باشد، از جمله آب و هوای خشک، آسیب وارد شدن به پوست، استرس بالا یا حتی استفاده از برخی داروها.

یکی از ستاره های هالیوود هم ادعا می کند که از این بیماری رنج می برد و در گذشته نیز در این باره صحبت کرده است. این ستاره برای پنهان کردن علائم بیماری در مناطق آسیب دیده از کرم های پوشاننده استفاده می کند.

متاسفانه، هیچ درمان قطعی برای توقف یا کنترل این بیماری وجود ندارد. مصرف موضعی که بستگی به شدت بیماری دارد، به بیشتر بیماران کمک میکند.بهترین کاری که می توان انجام داد این است که از چیزهایی که باعث شدت گرفتن و به اوج رسیدن بیماری می شود دوری کنید.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.