206547_495

طب سوزنی الگوی جریان انرژی از طریق بدن است که برای سلامتی ضروری است. برای انجام طب سوزنی باید  نقاط آنامتویک در انواع پوستها انجام شود.

دکتر مرتضی ترابی، کارشناس طب سوزنی از شیوه های جوانسازی پوست به کمک طب سوزنی می گوید

با طب سوزنی 10 سال جوانتر به نظر برسید!

طب سوزنی به عنوان روشی موثر برای کاهش وزن و التیام درد بین جوامع بشری شناخته شده است و تاثیرات شگفت انگیز این روش درمانی کهن روی جوانسازی پوست در سالهای اخیر توجه بسیاری را به خود معطوف کرده است و در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کانادا، ایالات متحده، کشورهای اروپایی، چین، ژاپن و… استفاده از سوزنهای جادویی برای جوانسازی پوست جایگاه ویژهای پیدا کرده است. در ادامه دکتر مرتضی ترابی، کارشناس طب سوزنی تمام بایدها و نبایدهایی را که در رابطه با نقش طب سوزنی در جوانسازی پوست باید بدانید در اختیار شما قرار می دهد.

اثرات طب سوزنی تنها محدود به صورت نیست

اثرات طب سوزنی زیبایی تنها به صورت محدود نمی شود چون طب سوزنی یک روش درمانی کل نگراست و علت مشکلات صورت را از بد کارکردن ارگان های داخلی بدن مانند کبد، طحال، کلیه ها و اعصاب می داند، مثلا سیاهی دور چشم و لک های صورت ناشی از سودا و بد کارکردن کبد و طحال است و پف زیر چشم ناشی از تجمع بلغم و بد کار کردن طحال و کلیه هاست. بنابراین با اصلاح مشکلات ارگانهای داخلی با طب سوزنی می توانیم پوستی سالم و شاداب داشته باشیم.

طب سوزنی هم درون را درست می کند و هم برون را!

طب سوزنی نه تنها به رفع مشکل صورت و زیبایی کمک می کند، بلکه مشکلات درونی و کل بدن را رفع می کند بنابراین مشکلات صورت به شکل اساسی و ریشه ای رفع می شوند ولی در درمان با دیگر روشها مانند کرم ها و بوتاکس درمان موقتی است.
مثلا درمان چروک صورت با بوتاکس برای یک دوره 3 ماهه است ولی درمان چروک صورت با طب سوزنی برای یک دوره چند ساله است.

طب سوزنی می تواند:

به بسته شدن منافذ پوست کمک کند
پف زیر چشم را برطرف کند.
با عواملی که روند پیری را ایجاد می کنند چه فیزیولوژیک مانند پیرشدن عادی پوست و چه پاتولوژیک مانند خشکی پوست، کم خونی و مشکلات روحی – روانی که نقش عمدهای در پیری پوست دارند، مقابله کند.
طب سوزنی اگر توسط پزشک ماهر انجام شود کاملا بدون عارضه است.
طب سوزنی برعکس ژل یا بوتاکس که کاربردهای به خصوصی دارند (مثلا گونه گذاری یا از بین بردن خطوط پیشانی) قادر است همزمان تقریبا روی تمام مشکلات اثر بگذارد (هاله و پف دور چشم، چروک ها، غبغب، لک، کک و مک و…).
اثرات طب سوزنی از همان جلسات اولیه آغاز می شود و برخلاف دیگر روشها ماندگار است.
همان طوری که گفته شد شانس برگشت اثرات آن بسیار کم است و پوست روند جوانی را طی می کند.

Acupuncture-Reuters-Post-thumb-615x300-64681

کاربردهای طب سوزنی در زیبایی:

جوانسازی و شادابی پوست
متعادل کردن چربی پوست
روشن کردن پوست
لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت
برطرف کردن چین و چروک صورت
بر طرف کردن خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب
برطرف کردن جوش یا آکنه صورت و جای مانده جوش صورت و بدن
برطرف کردن تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم
برطرف کردن منافذ باز پوست
برطرف کردن لک های صورت وکک و مک
برطرف کردن غبغب

بنابراین طب سوزنی با اصلاح و پاکسازی ارگان های داخلی به خصوص کبد و آرامش اعصاب و افزایش خون و انرژی و افزایش کلاژن سازی باعث جوانسازی صورت می شود.

اثرات دیگرطب سوزنی در بدن

کاهش وزن کلی  و موضعی
افزایش رشد قد به خصوص زیر سن بلوغ
درمان سردردهای میگرنی و عصبی
درمان فلجی های پس از سکته مغزی
درمان دردهای گردن، زانو، کمر و سیاتیک
درمان مشکلات گوارشی
درمان مشکلات اعصاب و روان

طب سوزنی؛ یک تیرودونشان

فكر اينكه بخواهيد تا آخر عمر با يك رژيم غذایی سخت زندگي كنيد و به خاطر چاق نشدن از تمام طعم هايي كه دوست داريد صرفن ظر كنيد، شما را آزار مي دهد؟ دوست داريد اين اشتهاي پايان ناپذير دست از سرتان بردارد و هم لذت غذاخوردن را بچشيد و هم رژيمهاي خسته كننده را كنار بگذاريد؟ با وجود اينكه بيش از 10 كيلوگرم وزن كم كرده ايد باز هم دچار چاقي موضعي هستيد و از اندامتان رضايتي نداريد؟ شايد فكر كنيد براي چنين مشكلاتي هيچ راهي وجود ندارد و تا پايان عمر بايد با آنها بسازيد اما طب سوزني مي تواند برطرف كننده تمام مشكلات چاقي باشد و لذت كم كردن وزن بدون رژيم را به شما هديه كند. اگر هنوز به اين ادعا شك داريد بايد بدانيد، روش درمان چاقي با كمك طب سوزني بر چند اصل استوار است كه در ادامه دکتر ترابی محقق و کارشناس طب سوزنی آن را برايتان شرح مي دهد.

سوزن هاي ضداشتها

اولين تاثيري كه طب سوزني مي تواند بر بدن افراد بگذارد، بي اشتها كردن آنهاست. با تحت تاثير قراردادن برخي نقاط گوش (نقطه معده درگوش) توسط سوزنها، اشتهاي شخص و تمايل او به غذا خوردن كم می شود. علاوه بر اين، زدن سوزنها به نقطه ديگري از گوش (نقطه مربوط به ريزه خواري) باعث مي شود تمايل شخص به ريزه خواري كه يكي از اصلي ترين عوامل چاقي است، كم شود. به جز اين نواحي، سعي مي شود با كمك سوزنها بر نقاط آرامش بخش گوش اثر گذاشته تا پرخوري عصبي را مهار كنيم. کساني كه به دليل مشكل پرخوري عصبي، دچار چاقي شده بودند يا تمايل افراطي به خوردن برخي خوراكي ها از قبيل شيريني داشتند، بعد از چند جلسه اعلام كردند كه ميل شديدشان به اين خوراكيها از بين رفته است و اشتهاي افراطيشان را ازدست دادهاند. طب سوزني به شكل موثري بر اشتهاي فرد اثر مي گذارد. افرادي كه تحت اين درمان هستند، نيازي به گرفتن رژيم هاي سخت ندارند. البته اساس اين روش اين است كه فرد نياز به گرفتن رژيم غذايي نداشته باشد و خودش بي اشتها شود. اين موضوع تفاوت اصلي درمان چاقي با طب سوزني و درمان چاقي با كمك متخصصان تغذيه است.

چقدر بايد صبر كنيم؟

اين درمان در جلسات متعدد انجام مي شود (حداقل 20 جلسه، يك روز درميان) اما نتيجه اي كه بيمار قرار است بگيرد تنها بعد از 3 يا 4 جلسه مشخص مي شود. بيش از 90 درصد مراجعان در همين چند جلسه ميگ ويند كه اشتهايشان كم شده است اما در موارد بسيار معدودي كه در اين چند جلسه اشتهايشان كم نشده باشد، به بيمار توصيه مي كنيم اين روش درماني را انتخاب نكند زيرا اغلب كساني كه تحت اين درمان قرار مي گيرند ظرف چند جلسه اشتهايشان به يك پنجم قبل مي رسد و تعدادي از اين افراد هم مي گويند، اگر بخواهند مثل قبل غذا بخورند، دچار تهوع شده و خيلي زود سير مي شوند

خداحافظ چاقي موضعي

تاثير ديگري كه سوزن ها بر بدن مي گذارد، دفع سموم بدن از راه مدفوع و عرق است، مثلا بيماري كه يبوست دارد، سموم بدنش دفع نمي شود. سوزنها باعث از بين رفتن يبوست و دفع آبه اي تجمع يافته در بافتهاي چربي (سلوليت) مي شود و بيماراني كه دچار چاقي موضعي شده اند مي توانند از اين طريق مشكلشان را برطرف كنند درحالي كه اين بيماران با رژيم غذایی هرگز به نتيجه دلخواهشان نمي رسند و هرقدر هم لاغر شوند، باز هم از شر چاقي هاي موضعي راحت نمي شوند اما در اين روش حتي بدون لاغر شدن مي توان كاهش سايز ايجاد كرد.

چرا طب سوزني موثر است؟

وقتي فردي براي كم كردن وزن رژيم غذایی می گیرد، تنها جلوي خوردن خودش را مي گيرد و به دليل اينكه سير نشده و هنوز به غذا تمايل دارد، عذاب مي كشد.  به دليل رژيم هاي افراطي برخي افراد دچار مشكلات عصبي، ريزش مو و كاهش شديد انرژي مي شوند اما طب سوزني هرگز چنين تاثيري بر فرد تحت درمان نمي گذارد بلكه باعث رفع چين و چروك صورت شده و موجب شادابي پوست و رفع ضعف عمومي بدن هم مي شود. وقتي فرد لاغر مي شود و به رژيم غذايي اش پايان مي دهد اشتهايش كم نشده و هنوز به غذا تمايل دارد و در اغلب موارد دوباره وزن از دست داده اش برمی گردد. درحالي كه درمان طب سوزني ماندگار است چون بر عادات غذايي فرد تاثير مي گذارد.

تنظيم سوخت و ساز با طب سوزني

با كمك اين سوزن ها كاركرد بدن را موثرتر مي كنيم همچنين باعث افزايش سوخت و ساز بدن در افراد مي شويم. بعضي از افرادي كه مدتهاست رژيم گرفته اند و تا حدودي هم وزن كم كرده اند، بعد از مدتي روي همان وزن خود مي مانند و ديگر نمي توانند لاغر شوند اما طب سوزني با به تعادل رساندن سوخت و ساز بدن اين افراد باعث مي شود كه بدون نگراني به وزن دلخواهشان برسند

آیا با طب سوزني مي توان چند كيلوگرم وزن كم كرد؟

پس از شروع درمان اگر پس از 4 جلسه اشتهاي بيمار به صورت محسوسي كاهش پيدا كرده باشد بايد حداقل 20جلسه تحت درمان قرار گيرد اما اينكه در اين 20 جلسه، بيمار چندكيلوگرم وزن كم مي كند بستگي به ميزان كاهش اشتها و سوخت و ساز بدن دارد (کاهش وزن در اين 20 جلسه به طور متوسط از 5 تا 10 کيلوگرم و کاهش سايز از 7 تا 15 سانتي متر متغير است). اين روش درماني براي كساني خوب است كه حدود 20كيلوگرم اضافه وزن دارند و كساني كه بيش از 20كيلوگرم اضافه وزن دارند بهتر است از روش هاي درماني ديگري براي لاغر شدن استفاده كنند.

منبع-برترین ها