age-father-and-cancer-baby

 

تحقیق جدیدی نشان داد که سن پدر در زمان تولد کودکش در خطر ابتلای کودک به سرطان خون و سیستم ایمنی بدن (وقتی کودک بزرگ می شود)موثر است، به خصوص زمانی که تک فرزند باشد.

 

اما این تحقیق هیچ ارتباطی بین سن مادر با این نوع سرطان ها پیدا نکرد.

لائورن تراس (محقق ارشد این تحقیق) می گوید:خطر ابتلا به این سرطان ها نسبتا کم است (از هر 20 نفر فقط یک نفر به این نوع سرطان مبتلا می شود). اما تحقیقات بیشتری نیاز است تا این یافته های این تحقیق را تایید کرده و زیربنای بیولوژیکی این ارتباط را روشن کند.

محققان اطلاعات و داده های جمع آوری شده از زنان و مردانی که در انجمن سرطان آمریکا در تحقیق پیشگیری از سرطان شرکت داشتند، تجزیه و تحلیل کردند.

در میان 138003 نفر شرکت کننده، 2532 نفر بین سال های 1992 تا 2009 مبتلا به سرطان های خونی شناساسی شدند. محققان متوجه ارتباط قوی و موثری بین سن پدر و شرکت کنندگانی که خواهر و برادر نداشتند، شدند.

در این گروه، افرادی که پدرشان در زمان تولد آنها 35 سال یا بیشتر داشت، در مقایسه با کسانی که پدرشان در زمان تولد از 25 سال جوان تر بود، 63 درصد بیشتر در خطر ابتلا به بدخیمی های خونی بودند.

این تحقیق اشاره می کند که باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود تا ارتباط بین سن پدر هنگام تولد و بدخیمی های خونی بهتر درک شود.

این تحقیق در مجلهthe American Journal of Epidemiologyمنتشر شده است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.