diet1ریزش و نازک شدن مو دلیل اصلی آن کمبود ویتامین د است که این کمبود برای بدن بسیار ضروری است و یکی از علتهای  اصلی ریزش مو است.درست است که هورمون مردانه  ،زیاد در نازک شدن و  همچنین در ریزش مو  تاثیر گذار نیست ،اما در بسیاری از اوقات رزیم غذایی اشتباه و ناروا نیز باعث ریزش و نازک شدن مو میشود

در کل اگه بیماری خاصی و یا از لحاظ ژنتیکی احتمال ریزش مو ندارید، ولی با این حال مو هاتون داره نازک و بی کیفیت میشه، یعنی اینکه یه ایرادی توی رژیم غذاییتون وجود داره.

رژیم های لاغری به خاطر تغییراتی که در هورمون ها و کمبود مواد مغذی و انرژی زا ایجاد می کنن، میتونن باعث ریزش مو بشن. اما بعد از چند ماه که رژیمتون تثبیت شد و به وضعیت عادت کردین، اغلب این موها به حالت اولیه شون بر میگردن.

حالا چی کار کنیم که موقع رژیم گرفتن موهامون آسیب نبینه؟

یه رژیم درست، رژیمیه که توش به مقدار کافی ویتامین ب، روی، پروتئین، آهن، بیوتین و اسیدهای چربی وجود داشته باشه. بهترین راهی که میتونید مطمئتن بشید که این مواد به بدنتون میرسن، اینه که یه رژیم متعادل شامل میوه، سبزیجات، غله، و آجیل داشته باشین. ده درصد رژیمتون باید پروتئین باشه، و اگه نمیتونید همه ی موارد مورد نیازی که گفتیم رو بخورید، بهتره از مکمل ها استفاده کنید.