Pomegranate03_edit

در این فصل تا میتوانید انار بخورید تا از فواید آن بهره ببرید. کارشناسان همواره خوردن فیبررا توصیه میکنند . انار سرشار از فیبر است و در پیشگیری از بسیاری از بیماریها موثر است

دکتر نصیر دهقان، پزشک و پژوهشگر طب سنتی گفت: با بررسی و مطالعه کتب و مراجع طب سنتی مشاهده می شود که انار از جمله میوه هایی است که تمام قسمت های آن خواص دارويی دارد. امروزه تحقیقات بسیاری در زمینه خواص انار و ترکیبات موجود در آن انجام شده که موید اثرات مفید انار در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها است.

انار منبع خوبی برای ویتامین های B2 ، B1 ، K و C  و مواد آنتی اکسیدان است، هم چنین دانه های انار منبع مناسبی از فیبر محسوب می شوند. وی گفت: نتیجه مطالعات نشان می دهند، انار نه تنها در پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی موثر است، بلکه می تواند در درمان این بیماری ها نیز نقش موثری ایفا کند. ضمنا مشاهده شده که مصرف روزانه انار در طول مدت 3 سال، در افرادی با درجاتی از تنگی و گرفتگی شریان کاروتید، موجب کاهش ضخامت آترواسکلروز(تصلب شرایین) در جدار عروق کاروتید گردنی و بالطبع افزایش جریان خون دراین شریان ها می گردد. هم چنین انار به علت دارا بودن خواص ضد التهابی، در کاهش فشار خون نیز مفید است.

منبع-http://www.seemorgh.com