Sink

یک آشپزخانه باید سینکش تمیز و براق باشد کهنه بودن و قدیمی بودن آن چندان مهم نیست ولی باید تمیز باشد چون بیشتر کارهای آشپزخانه در سینک  انجام می شود   بیشتر کارهای آشپزخانه  در سینک انجام می شود پس نظافت آن خیلی مهم است باید آن را تمیز نگه داریم در این بخش طریقه تمیز کردن آن را شرح می دهیم

هر چیزی که در آشپزخانه اتفاق بیفتد به ظرفشویی نیز مربوط می شود. آشپزی، تمیز کردن، کاردستی های بچه ها، و هر چیز دیگر در بخشی از کار نیازمند سینک ظرفشویی است. به همین خاطر سینک همیشه در معرض لکه های مختلف قرار دارد.برای شستن و تمیز کردن سینک ابتدا باید لکه های آن را به وسیله اسکاج ضخیم و شوینده های مانند چند منظوره ها و یا سفید کننده برطرف کرد. سپس آبکشی نمود.

برای ضد عفونی کردن سینک پس از شستشو راه آب آن را ببندید و سینک را از آب گرم پر کنید. داخل آب یک قاشق مایع سفید کننده بریزید و اسفنجی را بدان آغشته کنید و روی شیر ها و دیگر قسمت های سینک که بیرون از آب است بکشید . اجازه دهید 5 دقیقه باقی بماند. سپس سینک را آبکشی کنید و اجازه دهید خشک شود.

برای اینکه دفعه های بعدی راحت تر لکه ها را برطرف کنید یک بسته جوش شیرین زیر سینک نگهداری کنید تا هر موقع سینک لکه شد به سرعت آن را روی لکه بپاشید، با دستمال پاک کنید و سپس آبکشی کنید. جوش شیرین علاوه بر برطرف نمودن لکه بود بد ناشی از آن را نیز از بین می برد.

سینک هایی که از جنس استیل ضد زنگ هستند معمولا خراش بر می دارند و این خراش ها جای مناسبی برای رشد باکتری ها و میکرو بها است برای پاک نمودن آنها از پودرهای مخصوص سطوح استیل استفاده کنید.

منبع : nikoo.com