moneytraps_02_500_19kup99-19kup9r

با این ترفندهای مخصوص سریعتر به پیشرفت می رسید و موفقیتتان حتمی ست با ما در یادگیری این ترفندها همراه باشید.

حتما بارها آرزو کرده‌اید که ای کاش ساعت‌های شبانه‌روز چیزی بیشتر از 24 ساعت بود تا در این زمان بتوانید به تمام کارهایی که برای خودتان فهرست کرده‌اید، برسید اما حتی اگر 2 برابر این زمان هم وقت در اختیار داشته باشید و اصول مدیریت زمان را به درستی ندانید، نمی‌توانید در کارهایتان بدرخشید.

در ادامه چند ترفند مهم موفقیت را برایتان فهرست کرده‌ایم.

به ساعت بدنتان توجه کنید
درست است، شما با حجم وسیعی از کارهای مختلف در طول روز روبرو هستید و گاهی از انجام برخی از وظایف چنان احساس کسالت و بی‌انگیزگی می‌کنید که دلتان نمی‌خواهد آنها را به سرانجام برسانید. هر فردی با توجه به روحیات و توانایی جسمی‌ای که دارد، در ساعت‌هایی خاص بازده بیشتری برای انجام برخی کارها دارد. این خود شما هستید که باید کشف کنید چه کاری را در چه ساعتی از روز می‌توانید با بالاترین کارکرد و تاثیر مثبت انجام دهید.
فرض کنیم یک نویسنده هستید اما هرگز نمی‌توانید صبح خیلی زود به نوشتن بپردازید. در این شرایط می‌توانید پیش‌نویس اولیه متنتان را شب انجام دهید و ویرایش نهایی آن را به صبح زود موکول کنید. اگر هم قرار است فعالیتی را در ساعت‌هایی انجام دهید که چندان انرژی و حال و حوصله ندارید، ابتدا برای دقایقی کوتاه به سرگرمی و کاری لذت‌بخش که در شما انگیزه ایجاد می‌کند، بپردازید و سپس مشغول انجام فعالیت‌های روزانه‌ شوید.

اپلیکیشن‌ها را از یاد نبرید
در دنیای رشد تکنولوژی می‌توان با استفاده از نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلف، سروسامانی به کارها و وظایف روزانه‌تان بدهید. این کار ترتیب و نظم بیشتری به برنامه کاری‌تان خواهد داد و باعث می‌شود با انگیزه بیشتری به کارهایتان بپردازید. مثلا فهرست کارهای مهم روزانه یا هفتگی خود را در گوشی همراه، لپ‌تاپ یا تبلت خود در دسترس و در مقابل چشمتان قرار دهید. استفاده از برنامه‌های تقویم و درج فهرست کارهای مهم روزانه‌ در این وسایل می‌تواند مانند یک نقشه عمل کند و راه را به شما نشان دهد.

کوتاه سفر کنید
اغلب قبل از خواب به کارهایی که قرار است برای روز بعد انجام دهیم، فکر می‌کنیم. در ذهنمان به جاهای مختلفی سرک می‌کشیم و در این سفر قبل از خواب ذهنمان را درگیر موضوعات مختلفی می‌کنیم اما به جای این سفر طولانی و بی‌پایان، بهتر است با جمله‌هایی کوتاه روز بعدتان را تصویرسازی کنید. مثلا بگویید: «می‌خواهم فردا برایم یک روز هیجان‌انگیز باشد.» یا «می‌خواهم فردا پیشرفت چشمگیری را تجربه کنم» و… با تکرار این جمله‌ها خود را برای هدفی آماده می‌کنید که تمام کارهای روزانه‌تان را دربرمی‌گیرد. شما به صورت خودکار در هر کاری که انجام می‌دهید، به دنبال هیجان یا پیشرفتی هستید که در ذهنتان مجسم کرده‌اید و خواه‌ناخواه به جمله‌ای که به زبان آورده‌اید، پای‌بند می‌مانید. با این روش تاثیرات خوبی را در زندگی‌تان خواهید دید.

هفته نامه زندگی مثبت