travel-beauty

 

 

وقتی به سفر می روید (چه زمینی و چه با هواپیما)، می توانید مثل همیشه خوب و زیبا به نظر برسید! فقط کافیست این چند نکته را رعایت کنید.

پیشنهادات کانیکا تاندون (آرایشگر) برای زیبا ماندن در سفر:

استفاده از مرطوب کننده: از روز قبل از سفر به طور مرتب از مرطوب کننده استفاده کنید. این کار به حفظ رطوبت پوست قبل از قرار گرفتن در معرض کم آبی فشار کابین هواپیما یا تهویه وسایل نقلیه، کمک میکند.

 

موها را جمع کنید: اگر موهای بلندی دارید، آنها را به سمت بالا جمع کنید تا در سفر های طولانی موهای بدی نداشته باشید. حتما یک شانه دندانه درشت همراه خود ببرید تا موهایتان را شانه کنید.

استفاده از آب: برای اینکه در طول سفر صورتتان بی حال به نظر نرسد، لازم نیست فونداشن یا رژ گونه زیادی استفاده کنید، به جای این کار کمی آب معدنی روی صورت بپاشید و بعد مرطوب کننده بزنید.

رنگ های ملایم را انتخاب کنید: بهتر است در سفر برای لاک زدن از رنگ های مشخص استفاده نکنید، چون این رنگ ها وقتی ورقه ورقه می شوند، ظاهری بی نظم و ناتمام پیدا می کنند. از رنگ های طبیعی (مثل رنگ کرم یا صورتی خیلی روشن) استفاده کنید، زیرا این رنگ ها زیاد جلب توجه نکرده و وقتی ورقه ورقه می شوند ظاهری ناخوشایند پیدا نمی کنند.

پاک کننده را فراموش نکنید: اگر میخواهید از بین لوازم مراقبت از پوست یکی را با خود ببرید، حتما پاک کننده را انتخاب کنید، چون تغییر پاک کننده می تواند تعادل اسیدی پوست را بهم زده و باعث ایجاد جوش شود.

دستهایتان را به صورت نزنید: برای پیشگیری از ایجاد جوش، هرگز در طول سفر، دستها را به صورت نزنید، چون دست باکتری های زیادی با خود حمل میکند و مشکلات زیادی برای پوست ایجاد می کند. قبل از آرایش دستها را با مواد شوینده آنتی باکتریال بشویید.

آرایش چشم، به هیچ وجه! : ریمل و سایه چشم را فراموش کنید. همه کسانی که به سفر می روند برای دقایقی چرت می زنند، و همین امر باعث ریزش ریمل و سایه روی صورت می شود.

استفاده نکردن از رژ لب: برخی زنان ترجیح می دهند در طول سفر از رژ لب هایی با ماندگاری بالا استفاده کنند، اما این رژ ها لبها را به شدت خشک می کنند، پس فقط از برق لب کمک بگیرید. می توانید در طول سفر برق لب را تجدید کنید تا لبها شاداب به نظر برسند.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.