204399_425این کرمهایی که برای شما آموزش میدهیم خودتان درست کنید و از فواید آن بهره مند شوید . برای چه کرمهایی که با قیمت گزان میدهند ؛ جز آسیب رساندن به پوست  فایده دیگری ندارند ؛خریداری میکنید. خودتان با مواد طبیعی و ارزان  کرم درست کنید  هم برای پوستتان مفید است و هم از مواد بکاررفته در آن اطلاع دارید . میدانید که مضر نیستند

 

بسيــاري از مـــا از زمـــان مادربزرگ‌هاي‌مان درباره انواع مرهم‌هاي گياهي براي تقويت و رشد مو و ماسك‌هاي طبيعي براي افزايش زيبايي و نشاط سلول‌هاي پوستي شنيده‌‌ايم و حتما از اين مرهم‌ها و نسخه‌هاي طبيعي بارها و بارها استفاده كرده‌ايم. اما شايد تعداد كمي از شما تا امروز تجربه تهيه كرم‌‌هاي آرايشي و بهداشتي گياهي را در منزل و با كمك خوراكي‌ها و مواد طبيعي موجود در آشپزخانه داشته باشيد. به گفته درمانگران شيوه‌هاي طبيعي در سراسر جهان استفاده از محصولات آرايشي و بهداشتي كه منشا گياهي و طبيعي دارند در مقايسه با محصولاتي كه به صورت صنعتي و شيميايي تهيه مي‌شوند ارجحيت دارند و بدون شك اين كرم‌ها اثرگذاري و ماندگاري بيشتري دارند. اگر شما هم دوست داريد از طبيعي‌ترين و مفيدترين محصولات آرايشي و بهداشتي براي حفظ زيبايي و آراستگي‌تان استفاده كنيد و اهميت مي‌دهيد اين محصولات را با تازه‌ترين مواد طبيعي تهيه كنيد، نسخه‌هاي تهيه كرم‌هاي خانگي ايده‌آل را از دست ندهيد.

اگر از پوسته‌پوسته شدن پوست در پاييز بيزاريد

كرم كنجد را تجربه كنيد

يكي از شايع‌ترين عوارض پوستي كه با آمدن پاييز و زمستان سراغ‌تان مي آيد، خشكي و زبري پوست است. اين عارضه به ويژه در افرادي كه داراي پوست‌هاي حساس هستند بيشتر ديده مي‌شود. همين مسئله موجب مي‌شود كه بيشتر افراد سراغ انواع و اقسام كرم‌هاي موجود در بازار بروند؛ كرم‌هايي كه اگرچه برخي از آنها به خوبي مي‌تواند پوست دست را در برابر سرما و خشكي هوا مقاوم كند اما به هرحال به دليل استفاده از اسانس‌ها و مواد شيميايي به عنوان يك محصول شيميايي شناخته مي‌شود. اگر شما هم طرفدار كرم‌هاي گياهي و طبيعي هستيد و دوست داريد از طبيعي‌ترين و سالم‌ترين كرم براي پيشگيري و درمان خشكي پوست‌تان استفاده كنيد، كرم تقويت كننده روغن كرچك را امتحان كنيد. براي تهيه اين كرم 10 گرم موم سفيد را با 5 گرم روغن كرچك و 15 گرم روغن زيتون مخلوط كنيد و آن را روي حرارت ملايم قرار دهيد تا به خوبي مخلوط شود. پس از گرم و مخلوط شدن روغن‌ها آن را از روي حرارت برداريد و به آن 15 تا 20 قطره آب مقطر اضافه كنيد. استفاده از اين كرم هر شب و با شروع فصل پاييز مي‌تواند علاوه بر مقاوم‌سازي پوست در برابر سرما مانع از خشكي، پوسته‌پوسته شدن و زبري پوست دست و صورت شود. اين كرم را در يخچال نگه داشته و هر روز از آن استفاده كنيد.

مي‌خواهيد مژه‌هايي مثل كلئوپاترا داشته باشيد

در آشپزخانه ريمل تقويتي بسازيد

اگر دوست داريد بدون نياز به لوازم آرايشي و وابستگي به ريمل مژه‌هايي بلند، پرپشت و زيبا داشته باشيد مي‌توانيد يك ريمل خانگي و تقويت‌كننده بسازيد. براي تهيه اين ريمل طبيعي نياز به كمي وازلين، روغن كرچك، اسانس پوست سبز گردو و روغن لاوندر داريد. با تهيه اين ريمل به راحتي مي‌توانيد مژه‌هاي‌تان را تقويت و رشد آنها را تحريك كنيد. يك ظرف بلوري نشكن برداريد. 15 گرم وازلين سفيد رنگ را درون آن قرار دهيد و آن را روي حرارت غير مستقيم بگذاريد تا موم ذوب شود. سپس 4 تا5 گرم روغن كرچك، يك گرم روغن پوست سبز گردو و يك گرم عصاره لاوندر را به آن اضافه كنيد و بگذاريد سرد شود. مي‌توانيد هر شب يك قطره از اين كرم را قبل از خواب با سرانگشتان‌تان روي مژه‌ها بماليد. ماساژ مژه‌ها و ريشه آن با اين روغن مژه‌هاي‌تان را در كمتر از 3 هفته بلند، پرپشت و مشكي مي‌كند به گونه‌اي كه شما از اين پس از مصرف ريمل بي‌نياز مي‌شويد.

براي لك‌هاي پوست‌تان دنبال معجزه‌ايد

از تخم كدو حلوايي كرم بسازيد

اگر مي‌خواهيد براي هميشه از شر كك و مك و لكه‌هاي قرمز رنگ روي صورت‌تان خلاص شويد به شما توصيه مي‌كنيم حتما كرم تخم كدو حلوايي را در خانه بسازيد و با كمك آن پوستي شفاف و زيبا و يك دست به خود هديه كنيد. براي تهيه اين كرم ضد لك كافي است از نزديك‌ترين عطاري 100 گرم مغز تخم كدو حلوايي تهيه كنيد و آنها را با كمك مولينكس به صورت پودري نرم درآوريد. اين پودر را درون ظرفي بلوري بريزيد و آرام‌آرام به آن روغن زيتون اضافه كنيد و آرام‌آرام هم بزنيد تا خميري يكدست و نرم به دست آيد. استفاده از اين كرم روزي يك بار به شما كمك مي‌كند علاوه بر آنكه كك و مک و دانه‌هاي قرمز رنگ سطح پوست‌تان را از بين مي‌بريد به نرمي و لطافت پوست‌تان نيز كمك می‌كنيد.

لايه‌بردار طبيعي مي‌خواهيد

كرم ليموترش و شكر تهيه كنيد

اگر براي لايه‌برداري از پوست‌تان مجبوريد در ماه هزينه زيادي را صرف خريد انواع اسكراب و لايه‌بردار‌هاي صنعتي كنيد، پيشنهاد مي‌كنيم با حداقل هزينه در آشپزخانه منزل خودتان يك اسكراب يا لايه‌بردار طبيعي و خوش‌عطر تهيه كنيد. براي تهيه اين كرم به يك سفيده تخم‌مرغ نياز داريد. اين بار هم سفيده تخم‌مرغ را درون ظرف بلوري بريزيد و آن قدر آن را هم بزنيد تا به خوبي كف كند و مانند برف سفيدرنگ شود. سپس يك قاشق غذاخوري آب ليمو ترش، 2 قاشق غذاخوري شكر نرم شده يا ساييده شده و 100 تا 200 قطره آب مقطر به اين سفيده تخم‌مرغ اضافه كنيد و آن را به خوبي هم بزنيد تا تركيب يكدست و نرمي به دست آيد. استفاده از اين كرم را هفته‌اي دو بار به شما توصيه مي‌كنيم. اين كرم را با ملايمت روي تمام نقاط صورت و حتي پوست دست‌تان بماليد و اجازه دهيد به مدت 4 تا 6 دقيقه روي صورت‌تان بماند سپس آن را با آب خنك بشوييد. اين كرم علاوه بر آنكه موجب نشاط سلول‌ها و بافت‌هاي پوست‌تان مي‌شود، به‌دليل شكري كه در آن وجود دارد به لايه‌برداري و حذف بافت‌هاي فرسوده و سلول‌هاي پير پوست كمك  مي‌كند.

براي دور چشم‌تان دنبال كرم مي‌گرديد

اين ضدچروك گياهي را امتحان كنيد

انتخاب يك كرم دور چشم از ميان انبوه كرم‌ها با برندهاي داخلي و خارجي براي پيشگيري از بروز چين و چروك دور چشم كمي سخت و دشوار است. بررسي مواد خام و شيميايي مورد استفاده براي تهيه كرم‌ها، اسانس‌ها و رنگ‌هاي شيميايي همگي ممكن است ذهن مصرف‌كننده‌ را به خود مشغول كند كه آيا انتخاب اين كرم درست است يا نه؟ اما تهيه يك كرم خانگي با مواد طبيعي كه همگي منشا گياهي دارند حتما خيال‌تان را آسوده و راحت مي‌كند. براي تهيه يك كرم دور چشم مناسب و مطمئن به ميزان مساوي و برابر به روغن جوانه گندم و نارگيل نياز داريد. اين دو روغن را با هم تركيب كنيد و به‌طور غيرمستقيم روي حرارت بگذاريد تا به خوبي با هم مخلوط شود. وقتي روغن خوب گرم و مخلوط شد آن را از روي حرارت برداريد و اجازه دهيد سرد شود. از اين كرم در يخچال نگهداري كنيد و هر شب و روز سرانگشتان‌تان را به اين روغن آغشته كرده و اطراف چشم را با كمك آن دايره‌وار به مركز زاويه دروني چشم ماساژ دهيد.

دنبال كرم روزانه و مناسب مي‌گرديد

در آشپزخانه كرم عسل بسازيد

اگر در گروه خانم‌هايي هستيد كه عادت دارند هر روز از كرم براي افزايش رطوبت و نرمي پوست‌شان استفاده كنيد پيشنهاد مي‌كنيم براي يك بار هم كه شده كرم عسل خانگي را تجربه كنيد. اين كرم يكي از بهترين و طبيعي‌ترين كرم‌هاي روزانه است كه از طبيعي‌ترين و مغذي‌ترين خوراكي‌ها تهيه مي‌شود. براي تهيه اين كرم به سفيده تخم‌مرغ، روغن بادام شيرين و عسل نياز داريد. براي تهيه اين كرم كافي است يك عدد سفيده تخم‌مرغ را درون ظرف بلوري هم بزنيد و اين كار را آنقدر انجام دهيد تا سفيده تخم‌مرغ كف كند. مي‌توانيد از همزن برقي نيز براي هم‌زدن سفيده تخم‌مرغ استفاده كنيد. پس از آماده شدن سفيده تخم‌مرغ، 5 قطره روغن بادام شيرين و يك قاشق مرباخوري عسل به آن اضافه كنيد و دوباره اين مخلوط را هم بزنيد تا يكدست و نرم شود. كرم عسل يك كرم روزانه و مناسب براي همه پوست‌هاست كه مي‌تواند به مرور زمان خشكي پوست‌ را نيز درمان كند. نگهداري از اين كرم به اين دليل كه حاوي تخم‌مرغ است تنها يك هفته در يخچال مجاز است.

منبع- مجله زندگی ایده آل