message

مدیریت کار و خانواده، فشار زیادتری را بر فکر و جسم وارد می کند. با ماساژ صورت و بدن می توانید، از سنگینی این فشارها کاسته و درد آنرا کاهش دهید

ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتیهای حاد و مزمن کمک می کند. امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یک روش مراقبت بهداشتی استفاده می کنند.

ماساژ به کاهش استرس با تحریک گردش خون بدن کمک می کند و با خارج کردن سموم از بدن به بهبود سیستم ایمنی بدن می انجامد.
با ماساژ درمانی می توانید از رهایی از دردهای جسمی بدنتان مطمئن شوید.
با تحریک گردش خون در بدنتان، انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت و چشمانتان از نشاط خواهد درخشید.

معمولا انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر می گذارند. زمانیکه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاکتیک می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ بطور عام و ماساژ سوئدی به طور خاص، گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود بخشیده ، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می رساند و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می کند.
همچنین عضلات در حال کشش می توانند به رگهای خونی و اعصاب فشار آورده وبا محدود کردن جریان خون باعث ایجاد درد شوند .با ماساژ منطقه مورد نظر، بتدریج فشار عضله بر اعصاب درگیر کاهش یافته و درد کاهش می یابد. همین مکانیسم در بهبود عضلات آسیب دیده با ماساژ باعث سودمندی آن است.
علاوه بر این، ماساژ باعث افزایش اندروفین ها (نابود کننده های درد) و افزایش ترشح هورمون سروتونین (تعدیل کننده خلق و خوی) می شود. همچنین ثابت شده که هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد می نماید.به همین دلیل ماساژ اغلب به عنوان یک درمان تکمیلی برای افرادی که سیستم ایمنی آنها بر اثر استرس تضعیف شده توصیه می شود.

مراقبت های پوستی نیز مستثنی از این امر نبوده و ماساژ می تواند پوستی شاداب، جوان و بدون چروک را به همان دلایلی که در بالا ذکر شد، برایتان به ارمغان آورد. اگر پس از ماساژ گرفتن، شنا در آب گرم را تجربه کنید، خواهید فهمید که هیچ چیز بیش از آن نمی تواند به آرامش شما کمک کند.

آب گرم پس از ماساژ باعث می شود که گردش خون همواره ادامه داشته باشد. بدین ترتیب ذهنتان نیز از تنش ها رهایی می یابد.

منبع : nikoo.com