best-early-pregnancy-tests
 تا چه حد می توان به تست های خانگی بارداری اطمینان کرد و روی درستی و نادرستی  آن ها حساب باز کرد!
اگر علائم بارداری را خیلی زود احساس می‌کنید شاید وقت آن است پیش از مراجعه به آزمایشگاه در خانه آزمایشهایی را برای اطمینان بیشتر از بارداریتان انجام دهید. این تست‌ها معمولا در دسترس بوده و استفاده از آن‌ها آسان است.

چه زمان تست را انجام دهید؟

 

بیشتر تست های بارداری را می‌توانید ۳ تا ۴ روز قبل از عادت ماهانه‌ای که عقب افتاده انجام دهید اما اگر زود‌تر از این زمان این کار را انجام دهید معمولا نتیجه اشتباه خواهد بود چون ممکن است نتیجه منفی باشد در حالی که شما باردارید. هر تستی که می‌خرید باید صبح آن را انجام دهید و اگر جواب منفی بود در چند روز آینده تست را تکرار کنید. مزیت مهم این تستهای خانگی مراقبتهای اولیه‌ تا مراجعه به پزشک است.تستهای بارداری چطور عمل می‌کنند؟
تستهای بارداری وجود هورمونی که بعد از لقاح تولید می‌شود و به HCG معروف است تشخیص می‌دهد. در حال حاضر کیتهای آماده‌ای وجود دارد که مقدار کم هورمون HCG را هم تشخیص می‌دهد. این تست بسیار ساده است. کافی است یک نمونه از ادرار را روی آنتی‌بادی که روی تست قرار دارد قرار دهید. ترکیب آن‌ها تغییر رنگی ایجاد می‌کند که به شما می‌گوید جواب آزمایش مثبت است یا منفی.

این تست تا چه حد دقیق است؟
اگر چه بیشتر تولیدکنندگان تستهای بارداری خانگی تا ۹۹ درصد دقت دارند اما دیده شده در برخی موارد نتایج نادرست بوده است که می‌تواند به دلایل متعدد از جمله استفاده نادرست یا مصرف محصول تاریخ مصرف گذشته یا قرار گرفتن نمونه در معرض نور خورشید و یا حتی وجود سرطان در فرد استفاده کننده باشد. این بسیار مهم است که طبق دستورالعملی که روی بسته مورد استفاده نوشته شده، عمل کنید.

صرفنظر از نام تجاری تقریبا همه تولید کنندگان توصیه به تکرار این تست بعد از تایید نتیجه اولیه را می‌دهند و حتی به خانم توصیه می‌کنند برای تایید نهایی به آزمایشگاه مراجعه کند. چرا که سطح هورمون HCG بسیار کم است و قدرت و اطمینان هر تست متفاوت است و ممکن است آزمون انتخابی شما میزان این هورمون حساس را در اولین آزمایش ثبت نکرده باشد.

تستهای بارداری خانگی تنها به شما کمک می‌کنند احتمال بارداری خود را تایید کرده اما برای اطمینان ۱۰۰ درصد و دریافت آنچه باید در دوران بارداری رعایت کنید، با پزشک صحبت کنید.

چطور استفاده کنید؟
چوب تست را در جریان ادرار خود قرار دهید. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که ادرار را در یک لیوان جمع کنید و چوب تست را در آن قرار دهید. هر کدام از این کار‌ها را هم که انجام داده باشید چند دقیقه زمان نیاز دارید تا نتیجه مشخص شود. نتیجه ممکن است به صورت «-» یا «+» باشد یا به صورت رنگ یا نماد. تست های دیجیتالی نیز به تازگی وارد بازار شده است که بعد از انجام تست کلمه «باردار» یا «ناباردار» را نشان می‌دهد.

مراقب نتیجه مثبت کاذب باشید
یادتان باشد همانطور که گفته شد ممکن است شما یک نتیجه مثبت کاذب هم دریافت کنید. این به این معناست که شما باردار هستید در حالی که نیستید. اگر در ادرار شما پروتئین یا خون وجود داشته باشد یا از داروهای آرام بخش، ضد تشنج یا خواب آور استفاده کرده باشید، احتمال بسیار زیاد وجود دارد که نتیجه به صورت کاذب مثبت باشد.