Eyes-look-larger

برای اینکه چشمانتان بزرگتر به نظر برسد باید به ابروهایتان هم توجه کنید . اگر ابروهایتان یک قوس خفیف داشته باشد چشمانتان بزرگتر به نظر می رسد.

آرایش کردن یکی از بهترین راههای برطرف کردن نقصهای صورت به شمار می آید. معمولا یکی از نکاتی که ذهن بسیاری از خانم ها را در حین آرایش مشغول میسازد، درشت جلوه دادن چشمها است. در این مقاله نکاتی را برای رسیدن به این هدف برای شما ذکر می کنیم.

چطور با آرایش چشم ریز را درشت جلوه دهیم؟

از سایه روشن استفاده کنید

سایه سفید یا صدفی برای چشمان ریز بسیار مناسب است. از گوشه چشم تا زیر ابروها را سایه سفید بزنید. سپس سایه صدفی یا صورتی روشن را روی آن پشت پلک بمالید طوریکه زیر ابروها سفید تر به نظر برشد.

از خط چشم سفید یا آبی استفاده کنید

یک روش دیگر برای بزرگتر نشان دادن چشمها استفاده از خط چشم سفید است . داخل پلک پایینتان را با مداد سفید خط بکشید . حتما” از یک مداد نرم استفاده کنید تا پلکتان آسیب نبیند. برای اینکه داخل چشمتان روشنتر شود می توانید در قسمت گوشه پلکتان هم از این مداد استفاده کنید.

 از خط چشم تیره استفاده نکنید

خط چشم تیره، چشم شما را کشیده و کوچکتر نمایش می دهد. می توانید از خط چشم قهوه ای روشن و یا سایه طوسی نازک برای پشت چشمتان استفاده کنید.

مژه هایتان را فر کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای بزرگتر نشان دادن چشمها ، فر کردن مژه ها بوسیله فرمژه است. خیلی مهم است که حتما” قبل از استفاده از ریمل ، مژه هایتان را فر کنید و اگر فراموش کردید که قبل از ریمل این کار را انجام دهید حتما” اجازه بدهید ریملتان کاملا” خشک شود و سپس از فرمژه استفاده کنید.

 به مژه های پایین هم ریمل بزنید

بسیاری از خانمها به مژه های پایین ریمل نمی زنند . اما بسیاری از متخصصان گریم معتقدند که استفاده از ریمل در مژه های پایین چشم باعث می شود که چشمها بزرگتر به نظر برسند. البته نکته مهم این است که چطور به مژه های پایین ریمل بزنید ؟ اول مژه های پلک بالایی را ریمل بزنید بعد بدون اینکه فرچه ریمل را دوباره داخل ظرف ریمل وارد کنید، مژه های پایین را هم ریمل بزنید . فرچه ریملتان را عمودی نگه دارید و روی مژه های پلک پایینتان عقب و جلو ببرید

 منبع-آرایشیک