job

15 نشانه افرادی که کارشان را دوست ندارند، آیا شما یکی از آنها هستید؟

«کار کردن کسی را نمی کشد اما تنبلی چرا!»

 

اغلب افراد زیادی را دیده ایم که نسبت به شغلی که دارند احساس جدایی کرده و آن را دوست ندارند. حتما چند نفری را می شناسید که اینطور باشند، و اگر سراغ ندارید، شاید خودتان یکی از آنها هستید! شناسایی این افراد کار راحتی است چون در محل کار رفتار عجیب و غریبی دارند.

 

و اما 15 نشانه ی این افراد:

1. عاشق غیبت کردن و شایعه پراکنی: آنها همیشه در حال شایعه پراکنی و غیبت کردن از همکاران، رییس یا افراد مشهور هستند.

2. شکایت و سرزنش می کنند: این افراد درباره همه چیز شکایت کرده و برای شرایطی که در آن هستند دیگران را سرزنش می کنند.

3. بیش از حد خرید کرده و در شبکه های اجتماعی معاشرت می کنند: آنها وقتی زیادی را در شبکه های اجتماعی یا وب سایت های خرید و فروش می گذرانند.

4. تلفنشان را دوست دارند: در طول ساعات اداری، وقت زیادی را برای تماس یا کار شخصی اختصاص می دهند.

5. همیشه گرسنه بوده و به دنبال فرصتی برای استراحت هستند: آنها همیشه در سالن غذاخوری یا آشپزخانه بوده یا برای سیگار کشیدن و غذا خوردن به بیرون از شرکت می روند.

6. کمتر کار می کنند: آنها هدفی خاص، ضرورت و مالکیتی نسبت به کارشان نداشته و طوری کار می کنند که رئیسشان آنها را اخراج نکند!

7. همیشه مهلت های کاری را از دست می دهند: آنها همیشه مهلت کاری را رد کرده و با بهانه و دلیل خواستار وقت اضافی برای انجام کار هستند.

8. بدون مزیت و برتری: این افراد همیشه به دنبال کسی هستند که بتواند کار آنها را کامل کند.

9. رئیسشان نمیتواند آنها را درک کند: همیشه درباره ارزیابی ، رئیس، همکار و مشتری ناراحت هستند.

1. از شنبه ها متنفر و عاشق پنجشنبه هستند: آنها همیشه منتظر آخر هفته ها بوده و در طول هفته به سختی کار می کنند. از شنبه ها بدشان می آید و فقط روزهای آخر هفته را دوست دارند.

11. همیشه برگه مرخصی به دست هستند: بیشتر اوقات بیمار بوده و دائما برگه مرخصی ارائه می دهند.

12. متوسط، سطح مناسبی برای آنهاست: کاری به آنها بدهید و مطمئن باشید که خروجی کار کیفیتی زیر استاندارد خواهد داشت!

13. همه چیز را می دانند: علاقه ای به یادگیری و کسب مهارت های جدید برای موفقیت و ارتقا در شغلشان ندارند. همیشه وقتی مشکلی درون سیستم یا یک پروژه پیدا می کنند بدون اینکه کاری برای تغییرش انجام دهند، بی اهمیت از کنار آن رد می شوند.

14. هیچکس نمی تواند چیزی به آنها یاد بدهد: هرگونه تغییر یا بازخورد شرایط را رد می کنند. اگر به آنها اطلاعت بدهید ، دیگر به ملاقات شما نمی آیند.

15. همیشه سرشان شلوغ است: بدون اینکه کاری انجام دهند همیشه سرشان شلوغ است. آنها می توانند برای ساعت ها به صفحه نمایش کامپیوتر ذل زده و وانمود کنند که مشغول کار هستند.

*معتاد به کار و سختکوش باشیم یا مثل این افراد….

توجه کنید که ما نمی گوییم که به کارتان معتاد شده و خیلی سخت کار کنید و خوتان را از پای دربیاورید! منظورمان این است که موفقیت شغلی هزینه دارد. پس با بهره گیری از نکاتی که به آنها اشاره کردیم سعی کنید همیشه از نظر حرفه ای شاد و مولد بوده و از کارتان لذت ببرید.

افراد موفق همیشه به آینده چشم دوخته و در حال یادگیری و روبرو شدن با چالش های جدید هستند، زیرا فقط با این روش است که ذهن ما رشد می کند. این افراد وقتی درباره حل مشکل اطلاعاتی ندارند، به دنبال یادگیری هستند تا آن را حل کنند.

داشتن شغل و کار کردن امتیاز است و باید آن را با ابتکار عمل انجام داد. به جای اینکه مثل بچه های کوچک گریه کنید، یاد بگیرید که زندگی حرفه ای خودتان را تغییر دهید. اگر شغلتان را دوست ندارید پس استعفا دهید چون هرگز در آن موفق نمی شوید.

 

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.