fish-eating

 

تحقیقاتی که روی افراد مبتلا به جهش های ژنتیکی در مغز انجام شد، نشان داد که این بدن افراد قادر به جذب نوع خاصی از چربی که لیزوفسفاتیدیل کولین (LPCs)(جزیی از اسیدهای چرب ضروری مثل امگا 3) نامیده می شود نیستند.

 

در نتیجه این افراد مغز کوچکتری داشته و مبتلا به ناتوانی فکری، از دست دادن کنترل اندام و از دست دادن توانایی صحبت کردن شده یا جان خودشان را از دست می دهند.

این تحقیق که در دانشکده سنگاپور انجام شده، نقش حیاتی این چربی ها را در رشد و عملکرد مغز انسان برجسته کرد و همچنین نشان داد که چگونه کمبود این نوع امگا 3 رشد مغز انسان را مختل می کند.

ماهی های روغنی مثل سالمون سرشار از امگا 3 است (درست مثل تخم مرغ، گردو و دانه کتان) و پزشکان می گویند این یافته ها نشان داد که این مواد غذایی برای رشد مغز ما ضروری هستند.

دیوید سیلور می گوید: تحقیق ما نقش ضروری LPCs را در رشد و عملکرد مغز انسان تطبیق داده و نشان می دهد که مغز LPCs را در طول رشد جنین جذب کرده و در زندگی بزرگسالان نیز نقش مهمی دارد.

حالا ما در حال تحقیق درباره عملکرد LPCs در مغز هستیم و این خیلی هیجان انگیز است.

ما ممکن است قادر باشیم در آینده معالجات را توسعه داده و به این وسیله از بروز اختلالات عصبی پیشگیری یا آنها را درمان کرده و همچنین رشد و عملکرد مغز را بهبود دهیم. یا حتی بهتر از آن، بتوانیم به بهبود تغذیه زنان، نوزادان و سالمندان برای تقویت مغز کمک کنیم.

این تحقیق در مجله the journal Nature Genetics منتشر شده است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.