student-school

 

یک تحقیق جدید نشان داد زمان شروع مدرسه با مقدار خواب مرتبط بوده و این امر ممکن است موجب خواب ناکافی در میانجوانان و نوجوانان آمریکا شود.

این تحقیق دریافت دانش آموزانی که دیرتر به مدرسه می روند بیشتر احتمال دارد که از توصیه های ملی که برای دوره خواب نوجوانان تدوین شده، تخطی کنند. به خصوص، وابستگی بین زمان شروع مدرسه و خواب کمتر برای شروع قبل از ساعت 8 خیلی قوی بود.

 

این ارتباط در بین پسرهایی که در شهرهای اقماری زندگی می کردند حتی قوی تر بود. دانش آموزانی که مدرسه آنها دیرتر شروع به کار می کرد، نسبت به کسانی که زمان شروع مدرسه زودتری داشتند، دیرتر به رختخواب رفته و به طور متوسط کمتر خوابیده بودند.

این تحقیق از توصیه های اخیری که آکادمی پزشکی اطفال آمریکا برای شروع زمان مدرسه داشته، پشتیبانی تجربی کرده است.

در هر حال، محققان می گویند که ارتباط بین زمان شروع مدرسه و خواب ممکن است که برای همه دانش آموزان یکسان یا در یک زمینه نباشد. تصمیم گیری درباره تاخیر در زمان شروع مدرسه ملاحظات دیگری هم دارد، از جمله رفت و آمد، برنامه های ورزشی، برنامه اجتماعی، مشغول شدن دانش آموز در برنامه های بعد از مدرسه که در این تحقیق به آنها پرداخته نشده است.

آنها اضافه می کنند که ادامه دادن تحقیق نیازی ضروری برای بیشتر شدن اطلاعات درباره زمان شروع مدرسه و خواب است تا به طور کامل از تغییراتی که می توانند تاثیر عمده ای روی سلامتی عمومی نوجوانان داشته باشند آگاه شویم.

این تحقیق در مجله the American Journal of Public Health منتشر شده است.

 

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.