foylaj

اگر می خواهید هایلاتهای مدرن  و طبیعی  مانند هایلات میراندا کِر، انجام دهید، شما را با متد جدید فویلاژ آشنا  می کنیم

هیتومی ایکدا، آرایشگر نیویورکی، این روش را به روی مدل هایش امتحان کرد و آن را گسترش داد. فویلاژ روش جدیدتری از هایلایت های فویلی است که در آن رنگ را مستقیما به تمام سطح مو نمی زنیم. در این روش نمی خواهیم تمام سر را با رنگ بپوشانیم چون ریشه ها زود درمی آیند و هایلایت را از شکل اولیه خود خارج می کنند. در هایلایت های فویلی قبلی باید زمان زیادی برای جدا کردن هر قسمت مو و پیچیدن آن ها در فویل صرف می کردیم اما حالا می خواهیم از راهی ساده تر به مو رنگ بزنیم و فقط نوک موها را برای روشن تر شدن در فویل ببندیم.

برای فویلاژ، قسمت بالای مو را به رنگ طبیعی یا پایه خود نگه می داریم. با یک قلم‌موی رنگ به روی دنباله های پایین تر و زیرین مو رنگ می زنیم و وقنی به نوک مو می رسیم، رنگ را تغییر می دهیم، معمولا روشن تر می کنیم، و فقط نوک مو را به صورت عمودی در فویل می پیچیم. رنگ زدن مو باید مثل مالیدن کره روی نان باشد و نکته دیگر اینکه برای از بالا تا پایین مو رنگ بلوند انتخاب نکنید تا حالت طبیعی خود را حفظ کند و هایلایت زیبایی در موهای شما موج بزند.

نگه داری هایلایت هایی با این روش بسیار ساده است چون رنگ پایه و ریشه شما ثابت بوده است و در بالا و ریشه مو باقی می ماند در نتیجه برای تجدید هایلایت می توانید بعد از 3 تا 4 ماه یا گاهی بیشتر به آرایشگاه مراجعه کنید.

 

 

این روش برای هر نوع مو با هر قد و جنسی مناسب است اما برای کسانی که موهایشان قهوه ای است بسیار بهتر است. چون موی قهوه ای معمولا با مش یا هایلایت شدن بعد از چند وقت به زردی گرایش می کند اما با این روش این اتفاق نمی افتد و فقط نوک مو برای زیباتر شدن روشن می شود.

اگر می خواهید این کار ساده تر از این انجام شود، از آرایشگر خود بخواهید موقع رنگ کردن موی شما فقط نوک موها را در فویل بپیچد. هر فردی می تواند روش خودش را برای هایلایت با فویل داشته باشد فقط باید برای به دست آوردن این رنگ روی مو تمرکز کار را به روی رنگ طبیعی و نوک موی روشن بگذارید.

منبع : nikoo.com