images.jp658989g

درباره سنگ های شانس و سنگ های قیمتی و رنگی چه میزان اطلاعات دارید و در مورد صحت باورهای رایج درمورد آن چه می دانید.

پویا کرمی به تحقیقات و یافته‌های جالب درباره سنگ‌ها اشاره کرد و توضیح داد: در ایران، بین‎النهرین و مصر، از پودر گوهرها، تکه‎های ریز و متوسط، مچ‎بند، دستبند و هدبندهای گوهری برای درمان استفاده می‎کردند. در بررسی‎هایی که از روش درمان در گذشته به دست آوردم، دریافتم که پاشیدن پودر گوهرها بر روی زخم‎ها، خوردن پودر گوهرها، حل کردن گوهر در آب، سوزاندن گوهرها و بوییدن دود حاصل از آن و موارد مشابه، از جمله روش‎های مورد استفاده برای درمان بوده و در کشورهای آسیای شرقی نیز به غیر از استفاده‎های مذکور، از تشعشعات این گوهرها نیز استفاده‎های درمانی می‎شده که این مساله تا امروز نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: گوهرها در زمان ساخته شدن در اعماق زمین، تحت فشار و حرارت و تشعشعات مختلف قرار می‎گیرند و برخی از اطبا اعتقاد دارند که این گوهرها در زمان مواجهه با بدن انسان، امواج خود را آزاد خواهند کرد. البته استفاده از تاثیر تشعشعات، در ایران نیز مرسوم بوده و حتی در مورد برخی از گوهرها، زوایایی از تقدس نیز پدیدار گشته است که از جمله آنها می‎توان به شرف‌الشمس اشاره کرد.

کرمی خاطرنشان کرد: بدن انسان دارای هفت چاکرا است که هر چاکرا، حکم یک دروازه ورودی و خروجی را برای بدن داشته و گوهرها در صورت مواجهه با این چاکراها، امواج خود را آزاد کرده و باعث درمان دردهای درونی و سطحی می‎شوند.

این پژوهشگر سنگ‌های قیمتی خاطرنشان کرد: طبق تحقیقات دریافتم که استفاده از امواج، ضرری به بدن انسان‎ها نمی‎رساند بلکه همانند یک کلید عمل می‎کند. یک کلید، یا یک درب بسته را باز می‎کند و یا نمی‎کند اما ضرری به درب نمی‎رساند. گوهرها نیز با بدن انسان، به همین شکل رفتار می‌کنند اما اینکه برای هر درد، از چه گوهری می‌توان استفاده کرد، مقوله‌ای است که باید به صورت مفصل به آن پرداخت.

وی تصریح کرد: گوهرها پس از مدتی استفاده‌شدن توسط بدن شخص بیمار، کمی دچار تقلیل انرژی می‌شوند که باید بسته به شرایط گوهر و مورد استفاده، شارژ شوند و این شارژ شدن، تکنیک‌های مختلفی دارد و نمی‌توان همه را به یک صورت شارژ کرد.

این جواهرشناس تاکید کرد: گوی، یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین حالت‌های گوهرها در دنیای باستان است. وقتی یک گوهر به صورت کروی با ابعاد درشت، تراشیده شود، به آن گوی می‌گویند. گوی، به دلیل دارا بودن میدان متمرکز و قوی انرژی، هم برای گوهردرمانی و هم برای پیشگویی استفاده می‌شود. پیشگویی که توسط مردمان آسیای شرقی به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنیان بسیاری از سودجویی‌های بعدی را بنا نهاد به صورتی که امروزه بسیاری از سودجویان، گوهرهایی را به عنوان سنگ شانس، سنگ ازدواج، سنگ خوشبختی، سنگ موفقیت و … به مردم می‌فروشند در حالی که هیچکدام از این موارد صحیح نیستند و هیچ گوهری نیست که تاثیری در تقدیر و سرنوشت و زندگی انسان‌ها داشته باشد؛ از این‌رو توصیه می‌شود که هرگز به این موارد توجهی نشود.

کرمی گفت: فروش گوهرهای شانس و خوشبختی، در ابتدا به صورت گوهرهای گرد کوچک و سوراخ‌دار عرضه می‌شد اما ذره ذره، سودجویان جدید، دیگر وقتی برای گرد کردن گوهرها نگذاشته و گوهرها را به اشکال محتلف به بازار عرضه کرده و همه آنها را به عنوان سنگ شانس، خوشبختی و موفقیت معرفی کردند.

وی معتقد است درباره تاثیر برخی گوهرها مانند حدید، شرف‌الشمس، فیروزه و عقیق یمنی یا سلیمانی، در برخی منابع اسلامی مانند «حلیه المتقین» اشاره شده است اما این موارد، هیچ ارتباطی با اقبال بلند و خوشبختی و شانس ندارند.

این پژوهشگر سنگ‌های قیمتی تاکید کرد: تحت هیچ عنوان نباید گوهرها را درون دهان قرار داد یا آبی را که گوهر در آن قرار داده شده، نوشید زیرا بسیاری از گوهرهای موجود در بازار، دارای موادی هستند که با بهسازی به‌وجود آمده‌اند و این مواد، دارای املاح سمی و خطرناک هستند و بسیار برای بدن مضرند؛ از این‌رو توصیه می‌شود برای انجام گوهردرمانی با یک جواهرشناس آگاه مشورت شود.

وی ادامه داد: امروزه بازار ایران، انباشته است از گوهرهای بدلی و بهسازی شده که متاسفانه حتی روی فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره نیز مشاهده می‌شود و بروشورها و برگه‌های تبلیغاتی زیادی مشاهده می‌شوند که برای هر ماه تولد، گوهرهای مختلفی را به عنوان درمان مشخص کرده‌اند اما نکته اینجاست که این لیست‌ها، عموما دارای اشکالات زیادی بوده و هیچ دقت و مبنای علمی ندارند.

کرمی خاطرنشان کرد: طبق تحقیقاتم، هر ماه تولد دارای یک گوهر به عنوان نماد و 15 گوهر به عنوان نمونه‌های درمانی است که اطلاعات دقیق آن را در کتاب تکنیک تحلیل که به‌زودی منتشر می‌شود، آورده‌ام.

وی افزود: طبق تحقیقاتی که در سال‌های اخیر روی گوهردرمانی و تشعشعات گوهرها انجام دادم، دریافتم که اگر بدن یک انسان دارای چاکراهای سالم باشد و گوهر مورد نظر نیز شارژ شده باشد، می‌توان با نگهداشتن گوهر در فاصله 3 تا 4 سانتی‌متری زیر کف دست، به انرژی گوهر دست یافت، به این صورت که اگر دست با رعایت فاصله، روی گوهر قرار گیرد، انرژی گرم یا سرد رها شده از گوهر، به صورت بسیار ملایم به کف دست برخورد می‌کند و می‌توان به‌راحتی این مساله را تست کرد. ناگفته نماند که این تست در مورد گوهرهای بدلی پاسخ نمی‌دهد و فقط بازتابی از انرژی درونی شخص قابل لمس خواهد بود. می‌توان از تفاوت سرد و گرم بودن انرژی حس‌شده به اصل یا بدل بودن گوهر مورد نظر پی برد.