shokolat

 

 

همه ی ما بعضی اوقات مواد غذایی خاصی را هوس می کنیم، متخصصان می گویند این امر دلیل علمی دارد. ما در این مطلب به برخی مواد غذایی که بیشتر هوس می کنید و روش های درست برای غلبه بر آنها اشاره می کنیم.

 

شکلات: هوس شکلات به این معنی است که مقدار منیزیم در بدن شما پایین بوده و به آن نیاز دارد. متخصصان پیشنهاد می دهند که مواد غذایی سرشار از منیزیم مثل انواع آجیل و خرما مصرف کرده تا با روشی صحیح منیزیم دریافت کنید. اگر دلتان میخواهد حتما شکلات بخورید، پس شکلات تلخ را انتخاب کنید.

نان: آیا برایتان پیش آمده که نان هوس کنید؟ متخصصان می گویند وقتی کربوهیدارت دریافت می کنید، مغز سروتونین تولید می کند، این هورمون به هورمون شادی هم معروف است. به جای نان، کربوهیدرات هایی با GI پایین(شاخص قند پایین)مصرف کرده تا به شما انرژی داده و برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. عدس، جو، سیب زمینی شیرین و لوبیا را وارد رژیم غذاییتان کنید.

شکر: اگر هوس مصرف شکر می کنید، پس بدنتان به کروم نیاز دارد. مواد غذایی مثل غلات سبوس دار و سیب، محتوی کروم خوبی دارند. می توانید میوه های خشک را با عسل مخلوط کرده و میل کنید. این فرنی شما را سیر کرده و باعث فرو نشاندن هوستان می شود.

گوشت قرمز: تحقیقات نشان دادند که وقتی هوس گوشت قرمز می کنید، بدنتان به آهن نیاز دارد. متخصصان پیشنهاد می دهند که ماهی، حبوبات و آجیل مصرف کرده و به سراغ گوشت های بدون چربی بروید.

مواد غذایی شور: اگر مواد غذایی فرآوری شده شور مثل چیبس یا پاپ کورن هوس می کنید پس از استرس زیادی رنج می برید. به جای مصرف این مواد غذایی، مدیتیشن و یوگا را امتحان کنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.