208551_351بر اساس ماه‌های تولد و جنسیت و سن به شما راهکارهایی برای خوش‌پوش شدن، ارائه می‌دهیم.

فراموش نکنید که شما با ظاهري آراسته، ابتدا به خودتان احترام می‌گذارید و بعد به دیگران. خوش‌پوشی تا حد زیادی اعتماد به نفس شما را در یک جمع دوستانه، یا محل کار و… بالا می‌برد. علاوه بر این، شما در درونِ خودتان نیز، احساس آرامش می‌کنید و از خودتان، راضی و خشنود می‌شوید.
متولد تیر

کمی مدرن‌تر کمی خوش‌پوش‌تر

خانم‌های متولد تیر، درست است که شما به سنت‌ها علاقه‌ زیادی دارید ولی خواهشا لباس‌هایی شبیه لباس‌های مادر و مادربزرگ‌تان را بر تن نکنید. این لباس‌ها شما را پیرتر از سن واقعی‌تان نشان می‌دهند و شما نمی‌توانید با این لباس‌ها خوش‌پوش و آراسته به نظر برسید. لطفا کمی دیدگاه‌های ذهنی‌تان را عوض کنید. خودتان را با مدل‌های جدید وفق دهید. شما این شانس را دارید که با ترکیب لباس‌های قدیمی و لباس‌های جدید، پوشش متفاوت و بسیار زيبايي داشته باشید. دوره‌ کفش‌هایی که به جای پاشنه، لژ‌های کلفتی داشتند سر آمده، کفش‌هایی با جلوی دراز که به آن کفشِ سوسماری هم می‌گفتند امروزه کاملا از مد افتاده است. نگران نباشید، در اولین فرصت مناسب به يک کفاشی بروید و یک‌جفت کفش پاشنه بلند مجلسی و شیک تهیه کنید.

متولد بهمن

لباس جزء نیازهای اولیه‌ انسان است

بسیاری از مردان متولد بهمن به پوشش و لباس خود اهمیت زیادی نمی‌دهند. شما خودتان به پوشش اطرافیان‌تان توجه نمی‌کنید چون این مسئله اهمیت زیادی برای‌تان ندارد ولی مطمئن باشید که اطرافیان شما، چه در محل کار، چه در مهمانی‌ها و عروسی‌ها شما را زیر نظر دارند و ممکن است به خاطر بی‌توجهی شما به پوشش، در موردتان قضاوت‌های نابجایی کنند. اینقدر خودتان را درگیر برنامه‌ها و پروژه‌هاي‌تان نکنید. بهتر است در اولین فرصت پیراهن و شلواری نو برای خودتان بخرید و آن لباس‌های رنگ و رو رفته‌ پیشین را دور بيندازيد.

متولدین مرداد، مهر

شیک‌پوش‌های افراطی

خانم‌های متولد مرداد و مهر، اینقدر در خریدن لباس‌ها و کفش‌های گرانقیمت، کیف‌های چرم اصل، شال و روسری‌های گوناگون در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف افراط نکنید. در زندگی مسائلی مهم‌تر از مارک‌دار بودن البسه‌ شما هم وجود دارد. شما دل‌تان می‌خواهد در همه‌جا و همه‌وقت خوش‌پوش‌ترین زن باشید. این مسئله‌ بدی نیست ولی همه‌ وقت و حواس شما را مادیات می‌گیرد و فرصتی برای امور معنوی باقی نمی‌ماند. علاوه بر این کمی از غرورتان کم کنید. مردم به سمت انسان‌های مغروری که خودشان را از بقیه بالاتر می‌بینند، نمی‌روند و با آنها ارتباط برقرار نمی‌کنند؛ حتی اگر آن فرد مغرور شیک‌ترین و خوش‌پوش‌ترین باشد. پس افراط نکنید. همین و بس.

متولد اسفند

اسفندی‌های دو وجهی

برخی از زنان متولد اسفند یا از چاقی فراوان رنج می‌برند یا از کوتاهی قد و لاغری بیش از حد. اگر شما جزو آن دسته اسفندی‌هایی هستید که اضافه وزن دارند به این نکات توجه کنید: از لباس‌های تیره‌ استفاده کنید. زیاد به سمت لباس‌هایی با گل‌ها و طرح‌های درشت نروید. به خاطر کوتاهی گردن‌تان در مهمانی‌ها یقه اسکی نپوشید. از لباس‌هایی با راه‌راه عمودی استفاده کنید. را‌ه راه‌های افقی شما را چاق‌تر از آن‌چه هستید، نشان می‌دهد. اصلا سراغ لباس‌ها و مخصوصا شلوارهای جین چسبان نروید. حواس‌تان باشد که همیشه لباس سایز خودتان را بخرید. اگر شما جزو آن دسته از اسفندی‌ها هستید که از کوتاهی قد و لاغری مفرط رنج می‌برید، برای لباس پوشیدن به نکات زیر توجه کنید: برخی از زنان فکر می‌کنند که لباس‌های گشاد آنها را چاق نشان می‌دهد ولی اینطور نیست، لباس‌های گشاد شما را لاغرتر و نحیف‌تر نشان مي‌دهد. از مانتوهای طرح‌دار شلوغ بلند و کفش مناسب استفاده کنید. رژگونه هم صورت شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد.

منبع-مجله زندگی ایده آل