Glass laboratory chemical test tubes with red liquid or blood. Selective focus effect

برای  نخستین  بار در دنیا دانشمندان  سعی می کنند ازابتلا یک دختر چهار ساله  استرالیایی به دیابت نوع 1 با تزریق خون بند ناف پیشگیری کنند.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

گروه پرفسور ماریا کریگ  از دانشگاه سیدنی بر این باورند که خون بند ناف می تواند  سیستم ایمنی بدن  کودکان درمعرض خطر دیابت نوع 1 را تغییر دهد. دانشمندان معتقدند با توجه به محتوای غنی این خون از نظر سلولهای بنیادی و سلولهای سیستم ایمنی تزریق این خون به آیلا رابینسون می تواند از ابتلا او به دیابت  نوع 1 جلوگیری کند.

در سال 2012 برای اولین بار گزارشی منتشر گردید که درآن از این کودک برای تزریق خون بند ناف ثبت نام شده بود. برادر ناتنی این کودک به دیابت نوع 1 مبتلا می باشد  و خواهر آیلا، روبی که همکنون شش سال دارد  نیز به این بیماری مبتلا می باشد.

 بدنبال اولین آزمایش قند خون از آیلا هر6 ماه یکبار بروی  این کودک آزمایشاتی برای  تعیین  آنتی بادیهای ضد سلولهای جزایر انجام گردید. در آزمایش اخیر دانشمندان دریافتند از 4 نوع آنتی بادی که احتمال ابتلا به دیابت نوع یک را افزایش می دهد، سه نوع  آن در خون آیلا وجود  دارد  که نشاندهنده ی افزایش خطر ابتلا او به دیابت نوع 1 است.

 خون بند ناف آیلا درسال 2011 پس از تولد او گرفته  شده و در شرایط مطلوب نگهداری می شود. تیم  پزشکی او قصد  دارند  دراین هفته  خون بند ناف آیلا را به امید بهبود سیستم ایمنی او بمنظور جلوگیری  از ابتلا او به بیماری دیابت نوع  1 به آیلا تزریق کنند.

مادر آیلا  می گوید: بنظر من گرفتن خون بند ناف در ابتدای تولد سیاست بسیار خوبی است  واز اینکه  ما در این  کار تحقیقاتی دخیل هستیم، بسیار سپاسگذارم.

 آیلا یکی از 20 کودکی است که در برنامه ی تزریق خون بند ناف ثبت نام شده اند. دانشمندان به درمان بسیاری از بیماریها از طریق تزریق خون بند ناف امیدوارند.

منبع :diabetestma.org