foot-and-hand-skin

 

دست ها و پاهای شما درست مثل داشتن یک صورت زیبا مهم هستند. این ایده ها و نکات را دنبال کنید تا بیشتر از همیشه جوان به نظر برسند.

-در تابستان گرم، عفونت های قارچی شایع هستند، پس همیشه باید پاهایی تمیز داشته باشید. هر روز صبح آنها را با پودر دارو خشک کنید.

 

-قبل از بیرون رفتن از خانه، برای دست ها و پاها از ضدآفتاب استفاده کنید. فقط به دنبال یک ضدآفتاب گران برای صورت نباشید، بلکه یک ضدآفتاب مناسب برای بدن هم تهیه کنید.

-برای نرم کردن پاشنه پا، گلیسیرین را با گلاب مخلوط کرده و روی آن بزنید. برای ترمیم ترک خوردگی پاشنه پا هم ، یک لگن را با آب ولرم پر کرده و نمک و وازلین را به آن اضافه کنید، پاها را برای 30 دقیقه داخل آب فرو ببرید و بعد پاشنه را با سنگ پا ماساژ دهید.

-شبها قبل از خواب به پاشنه پا کرم مرطوب کننده بزنید. حفظ این روتین ، پاهای شما را مرطوب نگه می دارد.

-لایه برداری کنید. دو قاشق غذاخوری روغن بچه یا روغن زیتون را با شکر مخلوط کرده و این خمیر را به آرامی روی پوست دستها و پاها برای چند دقیقه ماساژ دهید و بعد با آب بشورید.

-وازلین و روغن کرچک را روی ناخن ها بزنید و بعد با استفاده از پنبه آنها را جلا دهید، و خواهید دید که به طور خیره کننده ای ناخن هایی براق خواهید داشت.

-برای جلوگیری از خستگی بیش از حد دست و پا، یه بطر روغن کرچک برداشته و حداقل هفته ای یک بار از آن برای اطراف ناخن های دست و پا استفاده کنید.

-ماساژ مرتب دست و پا نه تنها آنها را جوان نگه می دارد، بلکه با افزایش جریان خون از ایجاد چین و چروک پیشگیری می کند.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.