Nail-care

ناسالم بودن ناخن ها می تواند به دلیل شیوه های بدی باشد که ممکن است  حتی خودمان هم از انجام آن ها آگاهی نداشته باشیم  پس توصیه های زیر را بخوانید و با استفاده از آنها ناخن هایی سالم تر و مانیکوری  بهتر و بادوام تر داشته باشید.

عادت بد شماره 1: مرطوب نکردن

اگر فراموش می کنید که ناخن هایتان را با روغن های مختلف نرم و مرطوب کنید پس حتما ناخن های خشک و شکننده ای دارید. اگر در آشپزخانه از روغن زیتون استفاده می کنید و می خواهید آن را در غذا یا روی سالاد بریزید، همانجا مقداری هم به دستتان بزنید. این کار ناخن ها را تقویت و مرطوب می کند. ناخن دست به طور طبیعی در هر ماه حدد یک هشتم اینچ رشد می کند و شما با مرطوب نگه داشتن و تقویت کردن آن باعث می شوید تا رشد طبیعی خود را حفظ کند.

عادت بد شماره 2: بریدن پوست اطراف ناخن

هرگز این کار را انجام ندهید چون هم ممکن است باعث ایجاد عفونت شود و هم دفعه بعد سریع تر و کلفت تر رشد می کند. همیشه آن ها را چرب و مرطوب نگه دارید تا خشک نشوند. این کار بسیار بهتر از گرفتن آن ها است.

عادت بد شماره 3: تکان دادن شیشه لاک

به جای تکان دادن شیشه لاک که ممکن است موقع انجام کار هوا زیر آن برود، شیشه را عمودی نگه دارید و بین دو دستتان به صورت لوله ای بچرخانید تا مایع صافی از آن بیرون بیاید.

عادت بد شماره 4: تغذیه ناسالم

خوراکی هایی که باعث تقویت ناخن می شوند معمولا دارای روی، ویتامین ای و بیوتین هستند. خوراکی هایی مثل ماهی سالمون، مرغ، تخم مرغ، روغن نارگیل و سبزیجاتی مثل اسفناج و آووکادو.

منبع : nikoo.com