salade-fruit

طبق پژوهشهای بدست آمده بدن ما در روزهای گرم بیشتر به غذاهای تصفیه کننده و  هیدراته  احتیاج دارد.پس از اینکه در فصل زمستان زیاد غذا خوردیم بدن نیاز به خوردن میوه های تازه  دارد . اما اگر لحظه ای غفلت کنید به راحتی ممکن است وارد  راهی شوید که زیاد میوه بخورید و باید توصیه کنیم که استفاده  بیش از حد  هر ماده‌ای، حتی میوه‌ها، می‌تواند برای بدن  آسیب برساند

اگرچه میوه‌ها سرشار از فیبر و مواد مغذی هستند اما به‌هرحال فراکتوز موجود در میوه‌ها نوعی قند به شمار می‌آید و به راحتی می‌تواند در سلول‌های چربی ذخیره شود. به روش زیر می‌توانید از خوردن میوه‌ها لذت برده و درعین‌حال بدنی سالم داشته باشید.

  • از شیرین‌ترین‌ها دوری کنید

هیچ میوه‌ای ممنوع نیست. اما موز و انگور برای کاهش وزن مناسب نیستند. بهترین گزینه‌ها گلابی، توت‌فرنگی، تمشک، هندوانه، و پاپایا است زیرا در همه آن‌ها شاخص قند پایین است.

  • از کم‌حجم‌ترین‌ها انتخاب کنید

مانند سینه مرغ و نان قندی، موز و سیب نیز می‌تواند اندازه‌های متفاوتی داشته باشند. بهتر است از مکان‌هایی خرید کنید که هزینه حجم میوه را می‌گیرد نه هر واحد آن را و سعی کنید میوه‌های کوچک‌تر را انتخاب کنید.

  • دو عدد کافی است

خیلی سخت است که بخواهید قندهای طبیعی را اندازه‌گیری کنید اما به‌جای آن می‌توانید به دو عدد میوه و یا دو پیمانه بسنده کنید.

  • اسموتی ها نیز حساب‌اند

حتی سبزترین آن‌ها نیز حاوی چهار وعده میوه و 90 گرم شکر هستند. اگر ارزش غذایی آن مشخص است آن اسموتی ای را انتخاب کنید که بیشتر از 30 گرم شکر ندارد و دیگر در آن روز میوه دیگری را استفاده نکنید. اگر ارزش آن مشخص نیست تنها نوعی را انتخاب کنید که از دو نوع میوه تشکیل شده است.

  • آن را با پروتئین مخلوط کنید

فیبر موجود در میوه‌ها سبب تنظیم جذب قند خون می‌شود و به این ترتیب قند خونتان با نوسان‌های ناگهانی مواجه نخواهد شد. اما اضافه کردن چربی یا پروتئین به میوه روند جذب آن را بهتر کند. می‌توانید همراه با میوه‌ها از انواع مغزها و تخمه‌ها و یا یک تکه مرغ یا بوقلمون استفاده کنید.

منبع : nikoo.com