how-air-pollution-affects-youپوست، بزرگترین ارگان بدن است. پوست بعنوان سپر دفاعی برای بدن فعالیت می‌کند و از اندام‌های داخلی بدن محافظت می نماید. اما با توجه به قرار گرفتن در معرض گازهای مضر، خود پوست هم آسیب می‌بیند! نتیجتاً بسیاری از مردم از مشکلات و بیماری‌های پوستی رنج می‌برند. این مسأله بیشتر، خانم‌هایی که کار می‌کنند یا به نحوی اکثر وقت خود را در خارج از خانه صرف می‌کنند را درگیر می‌کند، چرا که پوست و موی آن‌ها بیشتر در مواجهه با آلودگی است.

 

زندگی مدرن تغییرات زیادی در محیط اطراف ما و البته سلامت ما ایجاده کرده است! از چند دهه‌ی گذشته، افزایش فوق‌العاده‌ای در سطح آلودگی و گازهای مضر در محیط زیست بوجود آمده است. این گازهای مضر بر سلامتی ما عارضه ایجاد می‌کنند. اغلب خانم‌ها بخاطر این گازهای خطرناک دچار مشکلات پوستی و موهای خشک می‌شوند. در ادامه به مشکلاتی اشاره می‌کنیم که به علت آلودگی‌های محیط زیست بر پوست و موی شما ایجاد می‌شوند.

 

به منظور حفظ پوست در برابر آلودگی‌ها، احتیاج دارید تا آنجایی که می‌توانید پوست بدنتان را بپوشانید. به تمام بدنتان کرم ضد آفتاب بمالید، مخصوصاً نواحی که مستقیماً در معرض نور خورشید هستند. هر روز حداقل ۲ یا ۳ بار صورتتان را بشویید.

هر خانمی مشتاق داشتن موهایی زیبا و سالم است. اما در مقابل، قرار گرفتن مکرر در برابر نور خورشید و یا آلودگی بر روی موها تأثیر منفی می‌گذارد و موها را خشک و ناسالم می‌کند. ریزش موی بیش از اندازه نیز ناشی از آلودگی است. آلودگی باعث می‌شود موها ضعیف شده و بیشتر مستعد آسیب دیدن شود.

برای محافظت از موهایتان در برابر آلودگی، نیاز دارید تا موهایتان را منظما بشویید. اگر برایتان مقدور است هنگامی که بیرون می‌روید موهایتان را بپوشانید. هر ۲ یا ۳ ماه یکبار موهایتان را اصلاح کنید و مطمئن شوید که از شامپوی درست استفاده می‌کنید.

آلودگی محیط زیست می‌تواند تأثیرات منفی شدیدی بر بدن داشته باشد. اما مراقبت و محافظت مناسب می‌تواند در پیشگیری از چنین آسیب‌هایی مؤثر باشد، مخصوصاً هنگامی که صحبت از پوست و موهای شماست.

منبع- سرخاب سفید آب