Frankincense_Olibanum_resin-300x300

درست است که تحمل مزه آن تلخ و کمی دشوار است اما می تواند به راحتی بوی بد دهانتان را از بین ببرد.

 بوی بد دهان ممکن است بسیاری‌ها را آزار دهد و ممکن است خیلی از افراد به زبان نیاورند ولی مشکل بزرگی است که باید جلوی آن گرفته شود.

علل بوی بد دهان و را‌ه‌های پیشگیری از آن

-از دیدگاه طب جدید مهم ترین علل بوی بد دهان، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان, پوسیدگی و بیماری‌های دهان و دندان, عفونت لثه دندان‌ها و رفلاکس یا بازگشت اسید معده به مری است.
در این باره غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی در زمینه بوی بد دهان عنوان می‌کند: رعایت بهداشت دهان و دندان و رعایت اصول صحت دندان‌ها خود از بوی بد دهان پیشگیری می‌کند. مسواک زدن مرتب و منظم و استفاده از برخی گیاهان دارویی به جای خمیر دندان خود از راه‌های حفظ سلامت دهان و دندان است.
-بعد از عفونت‌های دهان, لثه و دندان‌ها, بیماری‌های گوارشی بیشترین علت بوی بد دهان را به خود اختصاص می‌دهند.

ریفلاکس از علل بوی بد دهان

-ریفلاکس برگشت غذا از معده به مری، سوزش سر دل، ترش کردن آروغ زدن و مشکلات دیگری که در معده وجود دارد و بعد بیماری‌های تنفسی و مشکلات تنفسی از علت‌های ویژه آن است.
-عفونت‌هایی که در ریه وجود دارد یا وجود ترشحات پشت حلقی خود از علل بوی دهان محسوب می‌شود.
تقویت مغز با روغن مالی پشت گوش‌ها با روغن سیاه‌دانه یا کنجد و مصرف شیربادام
-ترشحات پشت حلق به دلیل وجود ضعف مغز است که تقویت مغز با مصرف شیر بادام یا روغن‌مالی پشت گوش‌ها راهی برای تقویت مغز است.
-مصرف کُندر و جویدن آن مانند آدامس به تقویت دندان‌ها و لثه‌ها کمک می‌کند، همچنین موجب کاهش ترشحات پشت حلق و تقویت معده می‌شود. به گزارش افکارنیوز،