chanel

بوی رژلب ها  را که می دانید؟ کرم پودرها  هم همینطور ؟ هرخانمی تصوری از بوی لوازم آرایش با کیفیت و کلاسیک دارد و بطور حتم  از آن خوشش می آید به همین علت است که شنل به فکر بوجود آوردن  عطری با این بو افتاد.

اولیور پالج، با موفقیت این بو را برای شنل خلق کرد و بر آن نام میسیا گذاشت. این اولین همکاری شنل با پالج است که فن ترکیب بوها و خلق عطرهای جدید را از پدرش آموخته است. میسیا، جدیدترین عضو خانواده عطرهای شنل، ما را به اولین سال های قرن بیستم بازمی گرداند اما با این حال به زندگی امروزی هم بی ربط نیست.

پالج تعریف می کند که: میسیا سرت از دوستان گابریل شنل بود که او را به سرگئی دیاگیلوف معرفی کرد. سرگئی عضو باله روسیه بود که در آن روزها از نمایش های آوانگارد محسوب می شد. گابریل شنل در طراحی لباس چند نمایش خاص با آن ها همکاری کرد و من سعی کردم که به بوی بازیگران آن زمان فکر کنم، به بوی رژگونه ای که می زدند، سایه ها، رژلب ها و غیره… سعی کردم بوی آن ها را تصور کنم.

برای خلق این عطر، پالج ترکیبی از گل رز، بنفشه و زنبق را استفاده کرد که یادآور بوی رژلب باشد. بویی که در پس زمینه این عطر استفاده شده است نزدیک به بوی بادام و وانیل است که پودرهای خوشبوی قدیم را به یاد می آورد که با اسفنج های پف دار روی صورت می زدند.

 

misia-new-chanel

ترفند پالج که در تولید عطر به کار می برد این است که اول بوهای ملایم به مشام برسد (در این مورد بنفشه) و پیش برود تا در آخر به تندترین بو برسد. او می گوید میزان بوی همه مواد با هم یکی نیست و وقتی عطر را به بدن خود می زنید، هرکدام به نوبت وارد می شوند و بو را تکمیل می کنند.

در آخر او از هدفش می گوید. هدف از خلق این بو این است که از میراث به جا مانده از شنل یادی بکنیم اما هنوز مدرن و امروزی باشیم. اینکه ایده شما در خط تولید شنل باشد خیلی مهم است. بوی گل رز همیشه مد است اما شنل آن را متفاوت می کند و با دید جدیدی به آن می نگرد. هر برندی ممکن است از بوی رز استفاده کند اما بعد از چند وقت شما را خسته می کند. در مورد شنل این جریان وجود ندارد چون همیشه ماندگار و کلاسیک است

منبع : nikoo.com