contemporary-kids

بد نیست این موارد بسیار مفید را برای افزایش روشنایی و جذابیت اتاق کودکتان رعایت کنید!

دکوراسیون اتاق کودک برای بیشتر مادران یک تفریح باور نکردنی است. برای برخی از ما هم که تجربه دکوراسیون اتاق کودک را نداشته‌ایم، اطمینان از اینکه اتاق او بی‌همتا به نظر برسد، اهمیت دارد. اتاقی که به خوبی تزئین شده باشد، می‌تواند تخیل کودک را برانگیزد و او را تشویق کند به تنهایی از اتاقش مراقبت کند. علاوه بر این‌ها، دکوراسیون اتاق زمان خوابیدن را نیز لذت بخش می‌کند! حتی اگر تاکنون به فکر دکوراسیون اتاق کودک خود نبوده‌اید، تغییرات خیلی جزئی نیز می‌تواند به‌طور قابل توجهی اتاق را روشن‌تر کند. این تغییرات به قرار زیر است:

رنگ
اگر دیوارهای سفید مد نظر شما نیست، رنگ‌آمیزی آنها با یک رنگ متفاوت تنها چیزی است که اتاق خواب کودک به آن نیاز دارد. می‌توانید از پاستل‌های با رنگ گرم استفاده کنید و هم یک رنگ روشن‌تر را به کار ببرید. اگر از رنگ روشن استفاده می‌کنید، بهترین کار این است که تنها یک دیوار را با آن رنگ‌آمیزی کنید. مثلاً چهار دیوار قرمز رنگ گذشته از بد جلوه بودن اتاق کودک را کوچک‌تر نشان خواهد داد. از طرفی یک دیوار قرمز رنگ به اتاق گرمی می‌بخشد و کمی از رنگی را که اتاق خواب به آن نیاز دارد تامین می‌کند.
تذکر: رنگ قرمز در اینجا فقط به‌عنوان مثال به کار رفته است؛ چون یک رنگ بسیار شاخص برای مثال زدن است.

پرده‌ها
هیچ چیز به اندازه یک پرده با رنگ روشن نمی‌تواند به اتاق رنگ بدهد. هر گونه زمینه رنگی یا کارتونی که انتخاب کنید (هر دو خوب است) موجب می‌شود پرده به‌عنوان هسته‌ اصلی اتاق، منظره کلی اتاق کودک را تغییر دهد. در مورد پرده‌ها تعادل بسیار اهمیت دارد. اگر آنها با شخصیت‌های کارتونی نقاشی شده‌اند، ملحفه‌ها و زیر اندازها با همان شخصیت‌های کارتونی خیلی زیبا به نظر نمی‌رسد. تضاد در اینجا مفهوم هماهنگی می‌دهد.

زیراندازها
هیچ اتاقی بدون وجود یک زیرانداز که کودک روی آن با اسباب‌بازی‌هایش بازی می‌کند، بنشیند، بخوابد یا هر کاری را که دوست دارد روی زمین انجام دهد، کامل نیست. به‌ علاوه، شما می‌توانید از زیرانداز به‌عنوان قطعه مرکزی اتاق استفاده کنید که به آن رنگ و شخصیت می‌بخشد. اما از آنجایی که کودکان چندان به نگهداری وسایل دقت نمی‌کنند، زودتر از هر وسیله یا تزئین دیگری کهنه و فرسوده می‌شوند. زیرانداز را برای تکمیل کردن تم عمومی اتاق به کار برید. اگر احساس می‌کنید اتاق بیش از حد روشن است، آن‌را با زیرانداز رنگی (رنگارنگ) متعادل کنید. یا اگر رنگ‌های فراوانی در اتاق به کار رفته است، استفاده از یک زیرانداز ساده بهترین تقابل است. فقط آن را به حد کافی بزرگ انتخاب کنید تا با کودک شما همخوانی داشته باشد.

تصویر دیوارها
تصویرهای دیواری، برچسب‌های قابل جدا کردن هستند که روی دیوارهای اتاق چسبیده می‌شوند و استفاده از آنها یک روش عالی و ارزان قیمت برای روح بخشیدن به اتاق کودک است. این برچسب‌ها هم‌زمان می‌توانند سرگرم کننده و آموزشی باشند. فقط آنها را خیلی باور نکنید! یک دیوار، یک گوشه یا یکی از لوازم اتاق را انتخاب کنید و آنها را روی آن بچسبانید. اگر می‌خواهید از تصویر بزرگی مانند تصویر یک جنگل استفاده کنید، یک دیوار کامل برای آن لازم است. اگر این برچسب‌ها حیوانات مورد علاقه کودک شما هستند، آنها را در قسمت پایین دیوارها بچسبانید تا به نظر برسد حیوانات ایستاده‌اند. یک روش خوب دیگر، استفاده از برچسب‌های کوچک‌تر و قرار دادن آنها روی دیوار اطراف تخت‌خواب، گهواره، کمد و … است. برچسب‌های دیواری به آسانی قابل تهیه‌اند و بزرگ‌ترین حسن آنها این است که می‌توانید هر چند وقت یکبار آنها را تعویض کنید و به اتاق کودک خود منظره جدیدی ببخشید.

زمینه (تم)
شما می‌توانید با یک زمینه (تم) تمامی روش‌های تزئین اتاق را که در بالا گفته شد، به هم ارتباط دهید. آیا دختر شما به عروسک علاقه‌مند است؟ آیا پسرتان عاشق آدم آهنی است؟ علایق کودک‌تان را در شکل دادن به تم اتاقش دخالت دهید. این راه نه تنها باعث می‌شود اتاقش را بیشتر دوست داشته باشد، بلکه او را تشویق می‌کند خودش به آن رسیدگی کند. استفاده از رنگ‌ها می‌تواند همه تزئینات متفاوت برای یک اتاق را یک جا کنار هم بیاورد. هنگام تزئین اتاق کودک نکته مهم این است که چیزهای اضافی نباید در اتاق وجود داشته باشند. اتاق کودک باید کاربرد داشته و هر چیزی که در آن قرار دارد، هدفمند باشد. تزئینات زیبا و بدون کاربرد را برای اتاق نقاشی به کار ببرید. زمانی که اتاق کودک‌تان را تزئین می‌کنید، چه احساسی دارید؟ آیا این کار برای شما سرگرمی است یا عذاب‌آور می‌باشد؟

کودک سالم