Olive-Oil-Olives

شاید یکی از سالمترین و مفید ترین روغن‌هایی که وجود دارد، روغن زیتون است. روغن زیتون از زیتون له شده بدست می‌آید. در طی بدست آوردن روغن زیتون، این روغن به دو گروه تقسیم می شوند که عبارتند ازفرا بکر و یا تصفیه نشده، و روغن زیتون تصفیه شده . روغن فرا بکر بیشتر برای سس سالاد، و روغن تصفیه شده در پخت و پز استفاده می‌شوند.

در بین این دو روغن، روغن زیتون فرا بکر، یکی از بهترین مرطوب کننده‌های ضد پیری پوست است. آن هم به یک دلیل. این روغن سرشار از مواد مغذی ضروری و اسیدهای چرب طبیعی است. روغن زیتون فرا بکر، همچنین برای پوست‌های حساس نیز بسیار ایده آل است. بهتر از همه اینکه این روغن سرشار از آنتی اکسیدان است. این روغن، نشانه‌های پیری پوست را به تاخیر می‌اندازد، از ایجاد لک به روی پوست جلوگیری می‌کند، و از پوست در برابر آسیب‌های بیشتر محافظت می‌نماید.

آیا درباره‌ی مصارف دیگر روغن زیتون تصفیه نشده برای پوست کنجکاو هستید؟ در مقاله‌ی امروز، ما لیستی از مشکلات پوستی را آماده کرده‌ایم که می‌توانید با استفاده از مقدار کمی روغن زیتون، آن‌ها را حل و فصل کنید!

پوست خشک

گرفتار پوستی خشک و پوسته پوسته هستید؟ بنظر می‌رسد نیاز به استفاده از یک مرطوب کننده‌ی عالی دارید که بتواند پوست را جوان کرده و نرمی آن را بازیابی کند. روغن زیتون تصفیه نشده می‌تواند به بهترین مرطوب کننده‌ی موجود تبدیل شود.

شما می‌توانید آن را بر روی صورت و یا بدنتان استفاده کنید. از روغن زیتون برای نرم کردن پاشنه پا و آرنج‌ها و از بین بردن پینه استفاده کنید. این روغن، همه‌ی این کار‌ها را انجام می‌دهد! چه از روغن بر روی پوستتان استفاده کنید و چه آنرا میل کنید، نتیجه یکی است: پوستی درخشان و هیدارته.

بازیگر افسانه‌ای ایتالیایی، سوفیا لورن می‌گوید که، روغن زیتون راز زیبایی اوست. بنا به گزارش‌ها، او همیشه چند قطره روغن زیتون به آب حمام خود اضافه می‌کرد تا پوستش را صاف و مرطوب نگاه دارد.

پوست تحریک پذیر و مستعد آکنه

آیا شما مستعد ابتلا به آکنه هستید؟ آیا نسبت به بعضی محصولات مراقبت از پوست حساس هستید؟ همه را فراموش کنید و از روغن زیتون تصفیه نشده استفاده کنید! روغن زیتون تصفیه نشده به خوبی تمام مرطوب کننده‌هایی که در فروشگاه‌ها هستند، عمل می‌کند. تنها مقدار کمی از روغن زیتون را شب‌ها به صورت ضربه‌ای به پوستتان بزنید. این تمام چیزی است که برای روشن و مرطوب نگه داشتن پوستتان نیاز دارید.

ما توصیه می‌کنیم این کار را هرشب پس از تمیز کردن پوستتان انجام دهید. روغن زیتون حاوی خواص ضد باکتری و ضد میکروبی است. روغن زیتون از پوست در برابر عفونت، التهاب و سوزش محافظت میکند. به علاوه، آنچنان ملایم است که می‌توانید هر روز از آن استفاده کنید.

پیری پوست

چین و چروک، اجتناب ناپذیر است، اما شما می‌توانید نشانه‌های آنرا به تعویق بیاندازید. با روغن زیتون، ظهور چروک‌های عمیق اطراف چشم، دهان، و یا پیشانی را به حداقل برسانید. باز هم توصیه می‌کنیم که شب‌ها قبل از خواب از روغن زیتون استفاده کنید. بر روی انگشتان تمیز چند قطره روغن زیتون بریزید و به آرامی‌ با حرکات رو به بالا (هرگز حرکات رو به پایین انجام ندهید)، پوست را ماساژ دهید.

ماساژ پوست، قابلیت ارتجاعی آنرا افزایش داده و گردش خون را بهبود می‌بخشد. آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن زیتون، میتواند سلول‌های آسیب دیده‌ی پوست را بازسازی کرده و همچنین از پوست در برابر افزایش سن و آسیب نور خورشید محافظت کند.

چروک‌های پنجه کلاغی

پوست اطراف چشم، حساس ترین قسمت از بدن شماست. برای همین است که محافظت از آن در برابر فشار‌های روزانه و آسیب، بسیار مهم است. با روغن زیتون تصفیه نشده، هیچوقت مجبور به استفاده‌ی دوباره از کرم‌های چشم گران قیمت نخواهید شد!

روغن زیتون حاوی مواد تشکیل دهنده ترمیمی‌است که چین و چروک را برطرف، و خطوط پوست را پر میکند. روغن زیتون پوست را مرطوب و آنرا از درون تغذیه میکند! قبل از خواب به آرامی‌ با حرکات ضربه‌ای روغن زیتون تصفیه نشده را به زیر چشم خود بزنید.

همچنین می‌توانید از مقدار کمی‌ روغن زیتون برای آماده کردن چشم‌هایتان برای آرایش استفاده کنید! فقط مطمئن باشید لایه‌ی بسیار نازک و کمی‌ استفاده کرده‌اید تا مبادا آرایش شما پخش شود. همچین از روغن زیتون به طور سخاوتمندانه در اطراف دهان استفاده کنید تا از ایجاد خطوط خنده دور دهانتان هم جلوگیری شود!

منبع : sorkhabsefidab.com