luekorrheawide
مراقب باشید تا چند ماه قبل از تصمیم به باردارشدنتان هیچگونه دارویی مصرف نکنید و به صورت خودسرانه در اوایل بارداری تان نیز دارویی میل نکنید.

 

حمید بیگدلیان فوق تخصص جراحی گفت: بالا بودن میزان خون در ریه و همچنین بالا بودن فشار خون ریوی و نارسایی قلبی که مهمترین علت آن باز بودن سپتوم Septom است که از نشانه‌های ابتلای به آن عدم تمایل نوزاد به خوردن شیر و تنگی نفس است و در صورت تشخیص به موقع حداکثر تا 5-6 ماهگی با عمل جراحی درمان انجام می شود.
این فوق تخصص قلب همچنین تصریح کرد: اگر نوزاد علائمی همچون تعریق، عدم رشد،‌ عفونت- سیاهی لب هنگام شیر خوردن و تنفس زیاد داشته باشد باید تحت نظر پزشک قرار بگیرد و در صورت تشخیص به موقع دارای نتایج رضایت بخش خواهد بود.
این فوق متخصص قلب در رابطه وضعیت مادر در دوران بارداری عنوان کرد: به علت تشکیل قلب جنین در 3 ماهه اول و اهمیت تحت نظر بودن مادر از شروع دوران بارداری باید بارداری به صورت خواسته صورت گیرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مادر باید به طور کامل تحت نظر پزشک بوده و از مصرف خودسرانه هر گونه دارو خودداری کند. همچنین استفاده از مواد مخدر و روان گردان برای جنین خطرات فراوانی را به دنبال دارد.
باشگاه خبرنگاران