beauty

بخاطر دارید مادربزرگ ها چه کارهایی برای زیباتر بودن انجام می دادند.شاید به شما هم توصیه هایی از سر مهربانی می کردند که خیلی آن ها را جدی نمی گرفتید اما حقیقت این است که خیلی از عادات زیبایی آن ها درست بوده و امروز می تواند به کار ما بیاید؛ نه تنها کوهی از تجربه پشت آن ها است بلکه انجام آن ها بسیار ساده است.

مرطوب کردن ضروری است.

کمبود آب در پوست باعث بروز جوش،چروک،خارش و حتی عفونت می شود. مادربزرگ ها معمولا می گویند پوست را بعد از حمام کردن مرطوب کنید. حتی از همان بدو تولد! و این در واقع باوری بسیار صحیح و یکی از رازهای داشتن پوستی صاف و درخشان مثل مروارید است.

برای جوان ماندن پوست، به پشت بخوابید.

خوابیدن به روی شکم شاید خیلی راحت باشد اما عادت کردن به آن پوست شما را چروک می کند پس سعی کنید به پشت بخوابید. اگر تغییر حالت و ترک عادت برایتان سخت است، از ملافه و روبالشی های سیلک یا ساتن استفاده کنید که نرم تر هستند.

محض رضای خدا هیچ وقت با نی نوشیدنی نخورید.

نوشیدن مایعات با نی باعث می شود پوست اطراف دهانتان خط بیفتد و چروک بشود.

وازلین، یک عنصر همیشگی.

مادربزرگ ها معتقدند که وازلین برای پوست خشک، لب های ترک خورده و کف پای زبر و ترک برداشته مفید است. امروزه متخصصان پوست نیز به خاصیت نرم و مرطوب کنندگی این ماده باور دارند.

با پوستتان مهربان باشید.

مالیدن پوست با حرکات خشن و محکم ممکن است رگ های خونی پوست و زیر چشم را پاره کند و در نتیجه باعث پیری پوست بشود. سعی کنید روزانه دو مرتبه پوست خود را مرطوب کنید و موقع پخش کردن مواد روی صورت حرکات نرم و رو به بالا داشته باشید تا از افتادگی و پیری پوستتان جلوگیری کنید.

روغن نارگیل، یکی از بهترین ها.

این روزها امکان ندارد که مجله یا وب سایتی درباره زیبایی باشد اما از روغن نارگیل حرفی نزده باشد. البته این روغن از سال های دور بین مردم هند استفاده می شده است. ماساژ دادن کف سر و موها با روغن نارگیل باعث نرم و لطیف شدن آن ها می شود.

لایه بردار، لایه بردار، لایه بردار.

سال ها قبل از اینکه این همه کرم ها و دستگاه های گران قیمت به بازار بیاید مادربزرگ های ما صورتشان را لایه برداری می کردند و پوست آن را سرحال می آوردند. می توانید حدس بزنید با چه چیزهایی؟ بله با لیف های نرم و زیبا. کشیدن آرام لیف روی صورت باعث از بین رفتن لایه های مرده پوست می شود و آن را نرم ولطیف می کند. تنها نکته ای که باید رعایت شود، مرطوب کردن صورت بعد از انجام این کار است.

کمتر از 8 ساعت نخوابید.

مطالعات جدید با این نظر مادربزرگ ها همسو است زیرا ثابت شده است که میزان و کیفیت خواب بر کیفیت پوست اثر می گذارد. از آنجایی که پوست در طول شب به بازسازی خود می پردازد، کمبود خواب می تواند به خشکی، پیری و کدر شدن رنگ پوست بینجامد.

تغذیه سالم.

مصرف سبزیجات برای قلب و پوست مفید است. سبزیجاتی که برگ های سبز دارند سرشار از آنتی اکسیدان هستند که از پوست در برابر پرتوهای مضر آفتاب محافظت می کنند. شاید مادربزرگ ها همه این جزئیات را نمی دانستند اما همیشه شما را به خوردن سبزی و سالاد تشویق می کردند.

هیچ چیز زیباتر از دوست داشتن خودمان نیست.

باید بدن و زیبایی طبیعی خودمان را دوست داشته باشیم چون تنخا در این صورت است که مردم نیز ما را زیبا می بینند. اگر موهای فرفری داریم، دلیلی ندارد حتما آن ها را صاف و بلند بخواهیم چون به همان شکل طبیعی خودشان نیز زیبا هستند.

منبع : nikoo.com