sleep

 

اگر در به خواب رفتن مشکل دارید یا دائما از خواب بیدار می شوید، بهتر است بدانید که پیاده روی منظم یک روش بلند مدت برای حل این مشکل است. این نتیجه گیری طی انجام یک تحقیق جدید که روی 400000 نفر بزرگسال انجام شده مشخص شد. محققان دریافتند که انجام فعالیت های جسمی مثل پیاده روی ، ایروبیک، دوچرخه سواری، باغبانی، گلف، دویدن، بدنسازی، یوگا و پیلاتس در مقایسه با انجام ندادن هیچ فعالیتی با بهبود عادات خواب مرتبط است.

 

برعکس این نتایج، محققان متوجه شدند که فعالیت جسمی مثل خانه داری و مراقبت از کودکان با افزایش خواب ناکافی مرتبط است.

مایکل گراندنر (از دانشگاه پنسیلوانیا) می گوید: این مطالعه نشان داد افرادی که با انجام فعالیت ساده ای مثل پیاده روی، نه تنها عادات خواب خودشان را بهبود می دهند، بلکه تاثیرات این فعالیت ساده می تواند باعث هدفمند شدن ورزش شده و به دویدن یا یوگا و حتی باغبانی و گلف بیانجامد.

گراندنر ادامه می دهد: نکته جالب تحقیق این بود افرادی که بیشتر فعالیت هایشان شامل خانه داری و مراقبت از کودکان می شد، خواب ناکافی را تجربه کرده بودند.

فعالیت های جسمی با خواب خوب و سالم مرتبط است، اما این تحقیق جدید به این مسئله پرداخت که چه نوع فعالیت هایی جسمی می تواند تاثیر خوبی روی کیفیت خواب بگذارد.

محققان با استفاده از اطلاعات مقدار خواب و فعالیت های جسمی 429110 نفر شرکت کننده ، به اندازه گیری مقدار تاثیر 10 نوع فعالیت جسمی و ارتباطش با مقدار معمول خواب پرداختند. (با بررسی مقدار پیاده روی شرکت کنندگان)

طبق گزارشات این تحقیق، کسانی که هیچ فعالیت جسمی به جز خانه داری و مراقبت از کودکان انجام نداده بودند بیشتر احتمال داشت که خواب ناکافی را تجربه کنند.

نتایج این تحقیق در نشست سالانه بیست و نهمین انجمن متخصصان خواب در سال 2015 در آمریکا که از 6 تا 10 ژوئن برگزار می شود ارائه خواهد شد.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد