creative_base_1
چگونه روحیه خلاقیت و نو آوری را در خود تقویت کنیم و به افزایش میزان خلاقیت خود کمک کنید.

راههای زیادی برای افزایش خلاقیت شما وجود دارد که از جمله این راهها می‌توان به استفاده از گوشی‌های هوشمند، تماشای فیلم‌های جذاب و غذا خوردن در کنار فعالیت های کاری اشاره کرد.
در ذیل نیز چند راه پیشنهادی برای افزایش خلاقیت شما ارائه می گردد:
دریافت ویتامین‌ها
مصرف ویتامین‌ها به انرژی و تمرکز افراد کمک بسیار خوبی می‌کند. به گفته دکتر آریل میلر افرادی که به طور منظم ویتامین‌های D وN و آهن مصرف می‌کنند، در زندگی روزمره خودبسیار خلاقانه عمل می‌کنند.
گفتنی است، که گوشت قرمز، ماهی، تخم‌مرغ، لوبیا، غلات‌ غنی شده و فرآورده‌های لبنی (شیر و سویا) موادی هستند که ترکیب هر 3 ویتامین مذکور را دارا می‌باشند.
به کار بردن نورآبی
این رنگ حاوی طول موج 450 نانو متر و فرکانس 606 هرتز که از طریق گوشی های هوشمند ساطع گشته و برای بینایی مناسب نمی‌باشد.
بنابر نظر پزشکان داشتن نور آبی در محل کار (از طریق مانیتور کامپیوتر و صفحه نمایش‌) می‌تواند هوشیاری افراد را افزایش دهد لذا می‌توان با کاهش خستگی میزان خلاقیت را بالا برد.
از خود تشکر کنید
کافی است در پایان هر هفته با نوشتن کارهای مثبت و نامه تحسین خود را مورد تشویق قرار دهید، چرا که این کار انگیزه افراد را در انجام کارهای خلاقانه بالا می‌برد.
فضای اطراف خود را معطر کنید
در این مرحله لازم است محیط اطراف خود را به وسیله لیمو عطر آگین کنید. لیمو به افزایش انرژی و تمرکز افراد کمک خوبی می‌کند. همچنین قادر است استرس افراد را کاهش داده و خلق و خوی آنها را بهبود بخشد.
با محیط زیست آشتی کنید
مطالعات دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که انجام فعالیت‌های زیست محیطی (فعالیت‌های سبز) خلاقیت افراد را تا 16 درصد افزایش می‌دهد گفتنی است کارکنان شرکتهای مربوط به محیط زیست نسبت به سایرین از خلاقیت بالاتری برخوردارند.
ایجاد وقفه در کار
یکی از ایده‌های تاثیر گذار در افزایش خلاقیت این است که افراد میزان کار و فعالیت‌های خود را کم کنند. باید گفت که کار بیش از حد کارمندان را در معرض فرسودگی شغلی قرار داده و توانایی آنها را کاهش می‌دهد میز کار خود را رها کنید .
بارها و بارها شنیده شده است که نشستن‌های طولانی مدت همانند کشیدن سیگار عمل کرده و با چاقی و انواع سرطان ها ارتباط نزدیکی دارد.
پژوهش‌ها حاکی از آن است، افرادی که فعالیت‌های ایستاده دارند 18 درصد بیشتر از سایرین خلاق ترند.
این روغن‌ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید
زنجیره متوسط تری گلیسیرید (MVTS) نوعی چربی می‌باشد که باعث افزایش انرژی در افراد می‌گردد.  برای دریافت این چربی کافی است روغن نارگیل و پالم کرنل را مصرف کنید.
باشگاه خبرنگاران