fast-food

وقتی  اول شب است و  به‌شدت احساس گرسنگی می‌کنید و به  علت خستگی حوصله  غذا درست کردن  هم ندارید در چنین مواقعی چه می‌کنید؟ غذای فست فود می‌خورید  یا غذاهای نیمه آماده منجمد  را بر می گزینید؟

تحقیقات کارشناسان تغذیه نشان داده است غذای های یخ زده نیمه آماده ارزش غذایی بالاتری نسبت به همبرگر و سیب سرخ کرده دارند. در واقع کسانی که به صورت منظم از غذاهای یخ زده استفاده می‌کنند نسبت به آن‌هایی که به معتاد به فست فود هستند، نه تنها کالری و چربی کمتری دارند بلکه مواد مغذی بیشتری نیز دارند.
بر اساس مطالعات انجام شده روی افراد بالای 19 سال، آن عده از مردم که روزانه غذای یخ زده نیمه آماده مصرف می‌کنند 12 درصد بیشتر از کسانی که عادت به استفاده از فست فود دارند مواد مغذی به بدنشان می‌رسد. این مواد مغذی شامل پروتئین، فیبر، پتاسیم، کلسیم، ویتامین A، ویتامین B6، ویتامین C، ویتامین E، منیزیم و مس است.
در طرف مقابل فست فودها حاوی هیچ یک از مواد یاد شده نیستند و در نتیجه به بدن انسان فایده خاصی نمی‌رسانند. بنابراین اگر وقت یا حوصله آشپزی ندارید، تلاش کنید به جای رفتن به فست فودها و خوردن انواع ساندویچ‌ها از غذاهای نیمه آماده استفاده کنید.

منبع : www.salamaneh.com